statystyki

Zatrudnieni w skarbówce boją się o miejsca pracy

autor: Zofia Jóźwiak, Leszek Jaworski04.03.2015, 10:13; Aktualizacja: 04.03.2015, 10:58
grupa osób, urzędnicy

Urzędnicyźródło: ShutterStock

Od kwietnia urzędy i izby skarbowe czeka prawdziwa rewolucja – w obrębie każdego z województw będą stanowiły jedną jednostkę budżetową. To, co najbardziej interesuje pracowników, to przesunięcia w ramach urzędu i między urzędami. Co ważne, szef izby wykonujący funkcje dyrektora generalnego będzie mógł podjąć taką decyzję bez pytania pracownika o zgodę.

Odwoła się przy tym jedynie do klauzuli generalnej, mówiącej o uzasadnionych potrzebach urzędu. To powoduje, że pracownicy obawiają się o swoje zatrudnienie, choć resort finansów nie zakłada ograniczeń w tym zakresie. Takie działania mają wzmocnić komórki merytoryczne. Przy okazji zmian pojawia się jednak sporo niejasności i niespójności z przepisami o służbie cywilnej, w której skład wchodzi ok. 40 tys. pracowników skarbówki. Na przykład kontroli przestrzegania zasad etyki zawodowej, bezstronności i obiektywizmu działania w tej grupie pracowników pilnować ma minister finansów. Pokrywa się to w znacznej części z kompetencjami szefa służby cywilnej.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • podatnik(2015-03-05 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    współczuję pracownikom urzędów, zmierzamy powoli do niewolnictwa, dyrektor będzie panem i władcą

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane