Prezydent zaproponował swoje zmiany w Ordynacji podatkowej. MF ma wątpliwości

14.01.2015, 14:57; Aktualizacja: 14.01.2015, 15:41
Podatki

MF ma wątpliwości do propozycji prezydentaźródło: ShutterStock

Posłowie zgodzili się na dalsze prace nad projektem. Resort finansów nie kwestionuje konieczności zmian w Ordynacji podatkowej, ale ma wątpliwości co do konkretnych propozycji przygotowanych w Kancelarii Prezydenta.


wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • mmm(2015-01-15 23:58) Zgłoś naruszenie 00

  HomerH-2: WIdocznie w żadnym systemie prawnym nie ma takiego beznadziejnego prawa i takich beznadziejnych osób, które to prawo egzekwują (zawsze na niekorzyść zwykłego obywatela). Tylko u nas taka zasada jak widać jest potrzebna.

  Odpowiedz
 • L(2015-01-15 07:59) Zgłoś naruszenie 00

  Często wielu zastanawia się, czy prezydent jest oderwany od rzeczywistości, czy bezradny, np. w sprawie kopalń powiedział m.in., że jego rolą jest nie przeszkadzać rządowi w reformach i „coś tam „ w tym stylu dalej..., a tu jest znawcą teorii podatkowych, piszą o „poszanowanie pracy i uczciwości podatnika”, przypomina to może trochę trybunów ludowych ze starożytnego Rzymu, który to urząd sprawował tylko 1 człowiek, a później kilkunastu już następnie senatorów, którzy otrzymali ogromne przywileje z prawem nietykalności włącznie, a plebejusze, których mieli interesów bronić=chyba obecnie większość obywateli RP, co z tego miała nic ?, prezydent podobno historyk, czy kiedykolwiek pracujący w tym zawodzie ? znający się na wszystkim, to już nieporozumienie, podstawowe pytanie odnośnie „poszanowania pracy i uczciwości podatnika”, to jakiej pracy ?, przecież nie ma w zasadzie pracy, nie mówiąc już o szybkości emerytury i w takich kwotach, jak prezydent, x, y, z ma sobie stworzyć miejsce pracy najlepiej bez żadnej pomocy państwa, tych fikcyjnych dotacji itp. i płacić systematycznie państwu prawie wszystko, co z trudem lub wielkim trudem zarobi, jak mu się uda, mając władze można prawie wszystko, proponować sobie itd., „projekt przewiduje, że podatnik korygujący deklarację podatkową nie będzie musiał pisać i wysyłać organom skarbowym uzasadnienia korekty, chyba że zostanie o to poproszony”, zatem będzie organ mógł zawsze „poprosić” czy wezwać zapiszą w ustawie ? o to wynika, ale to detal w tym wszystkim, czy prezydent próbował stosować w życiu rozwiązania z wielu aktów prawnych, które lekką ręka podpisuje, zakrawające na „rozbój w biały dzień” , tyle że bez żadnej odpowiedzialności decydentów, to wszystko raczej po to, by przypomnieć o sobie przed wyborami, może niektóre zamysły dobre, uczciwe, jak lubią niektórzy może „najuczciwsi” mówić, ale jakoś nie trzyma się to w wielu sferach całości !

  Odpowiedz
 • jam(2015-01-14 22:27) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda że Prezydent nie przedstawił propozycji rozjaśnienia, uporządkowania i uproszczenia przepisów prawa materialnego, tylko wprowadzenie zasady in dubio pro tributario. Zabrał się do tego od dooopy strony.

  Odpowiedz
 • MT(2015-01-14 20:52) Zgłoś naruszenie 00

  Panie prezydencie, do wyborów trzeba obiecać wszystko o czym tylko głowa pomyśli, a potem i tak wszystko pan podpisze co PO i PSL wymyśli. GŁOSUJCIE NA PANA PREZYDENTA.

  Odpowiedz
 • JJB(2015-01-14 19:36) Zgłoś naruszenie 00

  HomerH-2 bardzo mądrze piszesz. Pewnie dlatego MF stwierdziło, że są co do tego " pewne wątpliwości" czyli mówiąc językiem ludzi prostych ,ze ta propozycja jest ganz do d...

  Odpowiedz
 • HomerH-2(2015-01-14 17:03) Zgłoś naruszenie 00

  Przepis dotyczący zasady, że w razie wątpliwości co do przepisu podatkowego urzędy powinny orzekać na korzyść podatnika jest kuriozalny. Takiej zasady wykładni prawa nie ma w ŻADNYM systemie prawa na świecie. Zasada "in dubio pro reo" może obowiązywać wyłącznie w razie niedających się usunąć wątpliwości co do oceny stanu faktycznego, ale nigdy co do WYKŁADNI PRAWA.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-01-14 16:12) Zgłoś naruszenie 00

  Prezydent "zaproponował" .
  Ale - jak brzmi !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane