statystyki

Jest szansa na niższą stawkę VAT na baseny i siłownie

autor: Agnieszka Pokojska06.11.2014, 07:35; Aktualizacja: 06.11.2014, 07:38
Usługi wstępu do klubów fitness mogą być objęte obniżoną stawką podatku od towarów i usług.

Usługi wstępu do klubów fitness mogą być objęte obniżoną stawką podatku od towarów i usług.źródło: ShutterStock

Usługi wstępu do klubów fitness mogą zasadniczo być objęte obniżoną stawką podatku od towarów i usług – potwierdził wiceminister finansów Janusz Cichoń w odpowiedzi na poselską interpelację.

Cichoń dodał, że Ministerstwo Finansów analizuje problem pod kątem wydania interpretacji ogólnej. Miałaby ona dotyczyć poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy o VAT, gdzie mowa jest o preferencyjnej stawce podatku na pozostałe usługi związane z rekreacją – wyłącznie w zakresie wstępu. O ten końcowy fragment przepisu od dawna toczy się spór podatników z organami podatkowymi. Fiskus twierdzi, że 8-proc. stawka dotyczy wyłącznie wstępu, a nie korzystania z infrastruktury sportowej.

Pod koniec stycznia 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok korzystny dla podatników (sygn. akt I FSK 311/13). Orzekł, że klub fitness, w którym klienci korzystają np. z siłowni, może stosować stawkę preferencyjną.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Krzysztof Kornatowicz(2014-11-06 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    kluby fitness to oferta skierowana do zamożniejszej części obywateli . Skoro w zeszłym roku obdarto z pieniędzy rękodzielników - biedaków , podno0szac im bez najmniejszego uprzedzenia VAT o 15 % , to hańbą jest myśl na obniżenie podatków bogatym , których jeszcze stać na uczęszczanie do klubów fitness . Wstydźcie się panowie łajdacy rozważać takie pomysły !!! Krzysztof Kornatowicz

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane