statystyki

Jest szansa na niższą stawkę VAT na baseny i siłownie

autor: Agnieszka Pokojska06.11.2014, 07:35; Aktualizacja: 06.11.2014, 07:38
Usługi wstępu do klubów fitness mogą być objęte obniżoną stawką podatku od towarów i usług.

Usługi wstępu do klubów fitness mogą być objęte obniżoną stawką podatku od towarów i usług.źródło: ShutterStock

Usługi wstępu do klubów fitness mogą zasadniczo być objęte obniżoną stawką podatku od towarów i usług – potwierdził wiceminister finansów Janusz Cichoń w odpowiedzi na poselską interpelację.

Cichoń dodał, że Ministerstwo Finansów analizuje problem pod kątem wydania interpretacji ogólnej. Miałaby ona dotyczyć poz. 186 załącznika nr 3 do ustawy o VAT, gdzie mowa jest o preferencyjnej stawce podatku na pozostałe usługi związane z rekreacją – wyłącznie w zakresie wstępu. O ten końcowy fragment przepisu od dawna toczy się spór podatników z organami podatkowymi. Fiskus twierdzi, że 8-proc. stawka dotyczy wyłącznie wstępu, a nie korzystania z infrastruktury sportowej.

Pod koniec stycznia 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok korzystny dla podatników (sygn. akt I FSK 311/13). Orzekł, że klub fitness, w którym klienci korzystają np. z siłowni, może stosować stawkę preferencyjną.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Krzysztof Kornatowicz(2014-11-06 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    kluby fitness to oferta skierowana do zamożniejszej części obywateli . Skoro w zeszłym roku obdarto z pieniędzy rękodzielników - biedaków , podno0szac im bez najmniejszego uprzedzenia VAT o 15 % , to hańbą jest myśl na obniżenie podatków bogatym , których jeszcze stać na uczęszczanie do klubów fitness . Wstydźcie się panowie łajdacy rozważać takie pomysły !!! Krzysztof Kornatowicz

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane