Koszty zabudowy tarasu można rozliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej – potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Podatnik, który o to spytał, wyjaśnił, że na przeszklonym tarasie został wykony dach ze stolarki aluminiowej oraz ścianki boczne. Podatnik tłumaczył, że inwestycja miała na celu docieplenie tej części domu, w której znajdują się cztery największe okna. Chciał się upewnić, że może skorzystać z preferencji.
Potwierdził to dyrektor KIS. Mając na uwadze, że zabudowa tarasu spowodowała zmniejszenie zapotrzebowania energii na ogrzewanie domu, a także że w wyniku inwestycji nie doszło do przebudowy, rozbudowy lub nadbudowy budynku mieszkalnego, stwierdził, że podatnik może odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej wydatki poniesione na materiały budowlane i usługi związane z zabudową tarasu. Przypomniał, że maksymalnie można odliczyć 53 tys. zł. Choć dyrektor KIS zgodził się z podatnikiem, wydał jednak negatywne stanowisko. Podatnik pytał bowiem, czy poniesione wydatki podlegają odliczeniu od podatku. Tymczasem odliczenie w ramach ulgi termomodernizacyjnej potrąca się od podstawy obliczenia podatku.
Interpretacja indywidualna dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 24 sierpnia 2021 r., sygn. 0112-KDIL2-1.4011.508.2021.2.KF