statystyki

Polskie firmy w Wielkiej Brytanii są mniej obciążone podatkami

autor: Łukasz Zalewski01.09.2014, 07:40; Aktualizacja: 01.09.2014, 09:42
Józef Banach, radca prawny, partner w InCorpore Banach Szczepanik Partnerzy, specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym

Józef Banach, radca prawnyźródło: DGP

Daninę na Wyspach przedsiębiorca będący osobą fizyczną płaci po zakończeniu roku. I to dopiero, gdy dochód przekroczy ok. 50 tys. zł - mówi w wywiadzie dla DGP Józef Banach, radca prawny, partner w InCorpore Banach Szczepanik Partnerzy, specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym.

W Wielkiej Brytanii działa już 40 tys. polskich firm. Własną działalność gospodarczą może prowadzić nawet co szósty Polak pracujący na Wyspach. Czy to podatki skłaniają Polaków do emigracji i zakładania firm w tym kraju?

Nie tylko. W mojej ocenie kluczowe znaczenie ma to, że podatnicy mają tam stabilność i pewność prowadzenia biznesu. W międzynarodowych rankingach badających warunki sprzyjające biznesowi Wielka Brytania plasuje się bardzo wysoko.

A jakie elementy podatkowe mają znaczenie dla prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii?

Przede wszystkim podatek dochodowy płaci się tam po zakończeniu roku wraz z zaliczką na podatek w roku bieżącym, a więc nie ma problemu – jak w Polsce – z rozliczaniem zaliczek miesięcznie lub kwartalnie. To niezmiernie ważne, ponieważ w ciągu roku przedsiębiorca może skupić się na sprawach wyłącznie biznesowych.

Czy to znaczy, że brytyjski system jest bardzo prosty?


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane