Obrót elektroniką narażony na oszustwa VAT

autor: Łukasz Zalewski26.08.2014, 07:20; Aktualizacja: 26.08.2014, 07:20
Elektronika

Obszarem szczególnie narażonym na wyłudzanie nienależnego zwrotu VAT lub unikanie zapłaty należności budżetowych jest rynek produktów elektronicznychźródło: ShutterStock

Jest pierwszy list ostrzegawczy przed oszustwami podatkowymi. Ich wydawanie zapowiedział w kwietniu tego roku minister finansów Mateusz Szczurek.

Z listu – wydanego wczoraj wspólnie przez resorty finansów i gospodarki – wynika, że obszarem szczególnie narażonym na wyłudzanie nienależnego zwrotu VAT lub unikanie zapłaty należności budżetowych z tego tytułu jest rynek produktów elektronicznych, w szczególności telefonów komórkowych, tabletów, konsoli do gier itp.

Listy ostrzegawcze mają informować o wykrytych przez fiskusa nadużyciach w VAT w obrocie różnymi towarami i mają być sygnałem dla podatników działających w danej branży, by podjęli wszelkie możliwe środki ostrożności przy doborze kontrahentów (dostawców).

Znikający podatnik


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane