Wiele zmian z początku roku zamiast uproszczeń przyniosło nowe obawy podatników. Nie odnosi się to do regulacji dotyczących rozliczania faktur korygujących podwyższających podstawę opodatkowania.
Według informacji płynących z resortu finansów przed nami druga nowelizacja w ramach SLIM VAT (ang. Simple Local and Modern VAT). Podatnikom pozostaje mieć nadzieję, że tym razem zamierzone cele zostaną osiągnięte, gdyż po pierwszym pakiecie mają oni poważne obawy, jak to teraz jest z korektami, a nawet samym odliczaniem VAT naliczonego (pisaliśmy o tym w artykule „Po SLIM VAT trzeba uważać przy odliczaniu podatku naliczonego”, dodatek Podatki i Księgowość z 22 lutego 2021 r., DGP nr 35).
Trzeba jednak przyznać, że obowiązująca od 1 stycznia 2021 r. nowelizacja ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 106; ost.zm. Dz.U. z 2020 r. poz. 2419; dalej: ustawa o VAT) przyniosła także pozytywne skutki. Co ważne, chodzi również o korektę, tyle że zwiększającą.
Pozostało
93%
treści
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama