Minister finansów chce akcyzy na brykiet węglowy do grilla. Będą podwyżki cen?

autor: Agnieszka Pokojska16.06.2014, 07:20; Aktualizacja: 16.06.2014, 08:17
Opodatkowanie wyrobów węglowych

Opodatkowanie wyrobów węglowychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Minister finansów zmienia zdanie i żąda podatku od brykietu węglowego. Uważa, że przy ogniu można nie tylko zjeść, ale i się ogrzać.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze FB:

Reklama

Komentarze (20)

  • nołbady(2014-06-16 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    mam zapalniczkę, mogę się przy niej ogrzeć ... = podatek

    Odpowiedz
  • Daniel(2014-07-01 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    Wytłumaczenie by żyło się lepiej , masakra jaki kretyni są z tego PO , jak ma się żyć nam lepiej to niech nie dają podatków, Po prostu jednym słowem kretyni

    Odpowiedz
  • judasz(2014-06-23 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    ŻYdzi opodatkują wszystko , taka natura ...

    Odpowiedz
  • grilowiec(2014-06-22 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    kupę po zjedzeniu grila opodatkować bo też można się nią ogrzać!!!

    Odpowiedz
  • zły(2014-06-18 14:09) Zgłoś naruszenie 00

    Gapie przy pożarze powinni płacić od uzyskanej korzyści ogrzania się. W zimie podwójnie.

    Odpowiedz
  • Szkoda słów...(2014-06-19 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadźmy akcyzę na ziemniaki i jabłka, bo można z nich zrobić alkohol. Pisząc ten komentarz musiałem położyć się na podłodze, aby zbliżyć się do poziomu intelektualnego naszych ministrów...

    Odpowiedz
  • Bartek(2014-06-18 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Niech wprowadzą podatek od afery dla rządzących!

    Odpowiedz
  • Stan Tiger.(2014-06-17 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    A może wprowadzić akcyze od głupich pomyslow rzadzacych. Kasa w budzecie urośnie...

    Odpowiedz
  • Maciek(2014-06-17 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    kompletny idiota to napisał , .Tak to jest jak barany zabierają się za pisanie artykułów o grilowaniu na brykiecie węgla kamiennego . Czy ktoś ich tam uczy czegoś w ogóle

    Odpowiedz
  • SCEPTYK(2014-06-17 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    A podatek od,, kupy,, po zjedzeniu grila panie SZCZUREK?.

    Odpowiedz
  • LoLMaster(2014-06-16 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    Rozstowski... Szczurek... jeden... ch... znaczy się złodziej :-).

    Odpowiedz
  • Prykwidon(2014-06-17 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    bąki też są ciepłe

    Odpowiedz
  • aaa...(2014-06-18 07:01) Zgłoś naruszenie 00

    Na formularzach PIT można grila zrobić, jest tego papieru na tony - co roku wymiana ...

    Odpowiedz
  • EMIGRANT(2014-06-16 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Zostało jeszcze mleko matki opodatkowac.Złodziejski rząd.

    Odpowiedz
  • sdg(2014-06-16 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    chodzi o brykiet z węgla drzewnego?? ale jaja! parodia!!

    Odpowiedz
  • nn(2014-07-01 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Bo ciepło to luksus wymagający podatku akcyzowego jak używki

    Odpowiedz
  • k(2014-06-16 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobra decyzja. Grillują najczęściej bogaci to niech płacą za luksusy.

    Odpowiedz
  • pirelli(2014-06-16 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    ********** z PO. Zasrana partia, podatek wycisną nawet z kamienia. Ze tez na tych kłamców głosowałem 8 lat temu.
    to byla wielka pomylka, ale juz nigdy wiecej

    Odpowiedz
  • oszukiwany(2014-06-16 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Panie ministrze ,zapomniał Pan o powietrzu letnią porą ,od niego też się można ogrzać.Podobno Tworki nie są tak daleko od Warszawy?

    Odpowiedz
  • gali(2014-07-04 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz wypadało by zapytać "zacnego" ministra finansów, który z jego znajomych lub rodziny prowadzi firmę produkującą węgiel drzewny będący konkurentem brykietu. Aby zwiększyć cenę brykietu i zawyzyc ceny wprowadza się podatek. Takim oto sposobem zwiększy się sprzedaż węgla drzewnego oraz zyski. Oczywiście mogę się mylić. Pozdrawiam ;-)

    Odpowiedz