statystyki

Radio taxi także z VAT

autor: Mariusz Szulc12.06.2014, 07:32; Aktualizacja: 12.06.2014, 09:30
taxi

taxiźródło: ShutterStock

Stowarzyszenie, które przekazuje taksówkarzom zlecenia od klientów, nie jest zwolnione z podatku – wyjaśniła bydgoska izba skarbowa.

Stowarzyszenie utrzymujące się ze składek swoich członków zorganizowało sieć radiową, przez którą przekazywało taksówkarzom zlecenia na przewozy. Uważało, że nie powinno odprowadzać VAT od takiej usługi, bo świadczy ją nieodpłatnie, nie dla celów działalności gospodarczej.

We wniosku o interpretację podkreślało, że jego członkowie są zobowiązani do zapłaty składek niezależnie od tego, czy skorzystają z usługi radio taxi. Składki te nie mogą być zatem uznane za odpłatność za usługę. Jako podstawę wyłączenia z VAT stowarzyszenie wskazało art. 8 ust. 2 ustawy o tym podatku.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • zarzewie(2014-06-13 06:54) Zgłoś naruszenie 00

    W Opolu zrzeszenia taksówkarskie okupują państwowe place z postojami tylko dla swojego zrzeszenia,np.dworzec PKS,szpital przy Witosa,przecież postój taksówek jest przeznaczony dla wszystkich taksówkarzy,którzy posiadają koncesje,płaca podatki i zus,więc dlaczego tylko z tych postojów maja korzystać tylko i wyłącznie jedne korporacje.To miasto wytyczyło punkty postojowe i to miasto jest właścicielem placów,ulic i znaków taxi.Czy zawłaszczanie punktów postojowych taxi przez korporacje jest legalne?Taksówkarz ma zagwarantowane ustawą,świadczenie usług w danym mieście więc dlaczego pozwala sie na tworzenie mafii w Opolu?

    Odpowiedz
  • klientka(2014-06-13 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem mieszkanką Opola i faktycznie widzę,że przy marketach na postoju taxi stoja tylko taksówki z jednej korporacji,zawsze mnie to dziwiło dlaczego nie ma innych skoro w Opolu jest dużo korporacji i niezrzeszonych taksówkarzy?Uważam,że każdy kto świadczy takie usługi ma prawo korzystać ze wszystkich postojów w tym mieście.Czy te korporacje wykupiły parcele? To jest faktycznie zalążek mafii dlaczego władze Opola udaja głupa?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane