statystyki

Pośrednictwo w usługach medycznych z VAT

autor: Przemysław Molik25.04.2014, 07:12; Aktualizacja: 25.04.2014, 09:39
Kontrakt będzie polegał na tym, że spółka dostarczy lekarzowi próbki do pobrania materiału do badań i do przeprowadzenia testu. Lekarz przekaże je do laboratorium w Niemczech, należącego do podmiotu powiązanego ze spółką.

Kontrakt będzie polegał na tym, że spółka dostarczy lekarzowi próbki do pobrania materiału do badań i do przeprowadzenia testu. Lekarz przekaże je do laboratorium w Niemczech, należącego do podmiotu powiązanego ze spółką.źródło: ShutterStock

Firma, która jedynie kupuje usługę medyczną, a nie wykonuje jej we własnym zakresie, musi na fakturze zastosować 23-proc. stawkę VAT – wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Orzeczenie dotyczy spółki zajmującej się hurtowym handlem produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi. Spółka jest też dystrybutorem testu diagnostycznego stosowanego w stomatologii. Ma zamiar zawierać umowy z lekarzami prowadzącymi indywidualną praktykę lekarską oraz z publicznymi i niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane