Podatek od czynności cywilnoprawnych także przy zakupach przez internet

autor: Magdalena Majkowska30.08.2013, 06:56; Aktualizacja: 30.08.2013, 08:57

Jeśli kupowany za pośrednictwem sieci towar jest wart ponad 1 tys. zł i żadna ze stron transakcji nie jest podatnikiem VAT. Trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • sas(2013-08-30 13:44) Zgłoś naruszenie 00

  Dane dotyczące składowych części polskiego PKB za drugi kwartał, które właśnie podał GUS, budzą olbrzymie wątpliwości, czy nie mamy do czynienia z kolejnymi, statystycznymi tym razem, cudami rządu premiera Tuska.

  Wiarygodność danych mówiących o tym, że PKB wzrósł w drugim kwartale o 0,8 proc. staje przed ogromnym znakiem zapytania. Ze szczegółowych wskaźników wynika bowiem, że wzrost może być naciągany. Wszystkie wewnętrzne składowe wzrostu PKB - takie jak spożycie indywidualne, popyt krajowy, inwestycje brutto czy akumulacja brutto - bardzo mocno spadły.

  Wzrósł jedynie, i to nieznacznie, eksport – o 5,5 proc. Przypomnijmy jednak, że w Polsce eksport odpowiada zaledwie za ok. 25 proc. całego PKB. Natomiast ok. 70 proc. stanowią elementy wewnętrzne, czyli konsumpcja, popyt, inwestycje.

  Otóż spożycie indywidualne podniosło się zaledwie o 0,2 proc. w drugim kwartale, czyli jest to wzrost praktycznie na poziomie zera. Popyt krajowy spadł o 1,9 proc., inwestycje brutto o 3,8 proc., a akumulacja brutto aż o 14 proc.

  Dlatego trudno uwierzyć, iż mieliśmy w drugim kwartale 0,8 proc. wzrostu PKB. Istnieje realna obawa, że dzieją się jakieś cuda statystyczne, a ten wzrost, który miał być rzekomym ożywieniem, jest wzrostem jedynie propagandowym.

  Odpowiedz
 • w51(2013-09-02 09:54) Zgłoś naruszenie 00

  Warto dodać, że jeśli kupujemy w zarajestrowanym sklepie internetowym to też nie płacimy PCC nawet jeśli sprzedający nie jest podatnikiem VAT.

  Odpowiedz
 • dgg(2013-09-02 09:59) Zgłoś naruszenie 00

  Ależ nie bądźmy dziećmi...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane