Fiskusa randka w ciemno ze świadkiem. Kosztowna forma przesłuchania

autor: Przemysław Molik24.07.2013, 06:55; Aktualizacja: 24.07.2013, 11:27
Rozmowa

Rozmowaźródło: ShutterStock

Podatnik informowany przez urząd o przesłuchaniu dopiero na miejscu się dowiaduje, czy w ogóle do niego dojdzie. Oraz z kim będzie miał do czynienia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • Kocham sprawiedliwość(2013-07-25 00:17) Zgłoś naruszenie 00

  Na papierze co innego a w życiu co innego. O zwrocie kosztów podróży za przyjazd na przesłuchanie jako świadek oraz o zwrocie dniówki za nieobecność w pracy (odległość 500km) Policja ani nawet słyszeć nie chciała. Na przesłuchanie w miejscu zamieszkania też nie wyrazili zgody. Jak myślicie, dlaczego?
  Podobnie jest z innymi organami. A chodzi o sprawy naprawdę błahe.
  Dlatego to co tu pisze to o kant rozbić. Papiery sobie, a życie sobie! Tylko: po co nam robić wodę z mózgu?
  A tak na marginesie: brak podpisu na potwierdzeniu odbioru absolutnie NIE MOŻE OZNACZAĆ ODBIORU ZAWIADOMIENIA!!! ( i to jest sprawa dla Trybunału do natychmiastowego rozpatrzenia). Bo przez takie postępowanie tworzy się nadużycia urzędnicze. Często te NIC nie wysyłają a potem twierdzą że wysłali, bo mają jakiś wpis w komputerze. Jednak potwierdzenia pocztowego na papierze nie potrafią okazać jako dowód, że adresat ODMÓWIŁ przyjęcia pisma! I tak niewinnie jesteśmy wobec prawa winni. Tylko pytam: za co i dlaczego???
  Czy w naszym kraju naprawdę nie może być normalnie? Czy naprawdę musi się nam wmawiać, że pismo zostało doręczone podczas gdy adresat tego pisma nawet na oczy nie widział??? Dlaczego karą musimy odpowiadać za swoją niewinność??? Dlaczego?

  Odpowiedz
 • ????(2013-07-31 13:56) Zgłoś naruszenie 01

  Idiotyzmy w artykule. A niby z jakiego przepisu wynika obowiązek poinformowania strony, czy wezwanie zostało odebrane? A jak świadek się stawi, zaś zwrotka przyjdzie 2 dni po przesłuchaniu?
  Do kol. z nr 1 - zwrotne potwierdzenie odbioru jest dokumentem urzędowym w rozumieniu art. 194 Ordynacji podatkowej, zaś tak zwana fikcja doręczenia w trybie art. 150 Ordynacji - normalnym spoosbem doręczenia.
  Niesprawiedliwe to jest to, iz w administracji często pracuje lepszy absolwent prawa od synka notariusza czy komornika. Masz chody - zarabiasz 20 koła jako komornik, nie masz - zarabiasz 2 koła w administracji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane