Gminy zaglądają do kieszeni mieszkańców. Chcą kilkakrotnie podnieść podatek od nieruchomości

autor: Tomasz Żółciak17.07.2013, 06:57; Aktualizacja: 17.07.2013, 08:07
Dziś podatek za 1 mkw. powierzchni użytkowej to 0,73 zł. Gminy chciałyby podnieść go kilkakrotnie

Dziś podatek za 1 mkw. powierzchni użytkowej to 0,73 zł. Gminy chciałyby podnieść go kilkakrotnieźródło: ShutterStock

Samorządy nie ustają w próbach zwiększenia wpływów do swoich budżetów – tym razem przymierzają się do podniesienia podatków od nieruchomości. Nie udało się z katastralnym, więc próbują zarobić w inny sposób.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • zielonym do góry(2013-07-17 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    A gdzie w tym zamieszaniu z podatkami znajdują się duże zasoby Skarbu Państwa - 1/4 powierzchni kraju - Lasy Państwowe? Jakie dochody generuje firma zatrudniona do zarządzania naszym majątkiem? Jaki wpływ do Skarbu Państwa jest z 1/4 powierzchni kraju?

    Odpowiedz
  • d.j.(2013-07-17 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do Kleopatry - zostań chłopem, mam do sprzedania moje gospodarstwo wraz z wyposażeniem,przepiekny obiekt, dochodowe jak bedzież pracowała 365 dni w roku, agroturystyczne zapraszam !

    Odpowiedz
  • lech(2013-07-17 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH URZEDASÓW O POŁOWE ZWOLNIA A KASA SIE SAMA ZNAJDZIE !!KAZDY URZEDNIK OPRÓCZ PENSJI GENERUJE DUZE KOSZTY I DO TEGO ZATRUWA ZYCIE OBYWATELOM !!

    Odpowiedz
  • sposób na poprawę(2013-07-17 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przede wszystkim są zbyt kosztowne są tak rozbudowane samorządy. W pierwszej kolejności trzeba zlikwidować powiaty, ograniczyć liczbę radnych, zmniejszyć wypłacane im diety oraz je opodatkować. poza tym zakaz zasiadania przez z samorządowców w rozmaitych stowarzyszeniach i spółkach. i zmniejszenie pensji nie tyle merytorycznym pracownikom (ktoś musi pracować naprawdę), a wójtom, burmistrzom, starostom itp., którzy przeważnie nie sę merytorycznie przygotowani do pracy

    Odpowiedz
  • Milosnik PRL(2013-07-18 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do wszystkich !!! Kiedy po II wojnie ,zrujnowany Kraj podnosil sie
    z upadku ,tysiace biedoty ze wsi ciagnelo do miast.Np. w Lublinie budo-
    wano FSC,zaklady lotnicze w Swidniku, a tym samym i setki blokow
    mieszkaniowych dla pracownikow.Wies sie wyludnila ! Gdyby teraz wpro-
    wadzic podatek katastralny od osiedli mieszkaniowych,to ta rzesza renci-
    stow i emerytow pojdzie na bruk, bo na wies juz nie moga wrocic !!!
    Zacznie sie szturm urzedow po zapomogi,a jak i zapomog zabraknie ,to
    zacznie sie rzez urzednikow.Komitety partyjne juz byly podpalane,to
    przyjdzie czas na urzedy!!!Desperacja ludzi nie zna granic !!!

    Odpowiedz
  • Ryszard(2013-07-18 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od nieruchomości skierowany jest głównie do nierolników.Co zatem będzie się działo z podatkiem od siedlisk miejscowej liudności.Czy nadal będzie obowiązywało zwolnienie podatkowe wynikające z ustawy rolnej?Czy nadal gross nieruchomości będzie nieopodatkowana?

    Odpowiedz
  • renia(2013-07-17 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    najlepszy pomysl zwolnic 50 5



    zwolnic polowe -beda oszczednosci-brawo

    Odpowiedz
  • MB(2013-07-17 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Na ulicę, a nie do kompa pisać i użalać się nad sobą.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2013-07-17 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    Już sam nie wiem o co chodzi, urzędniczyny różnych maści chcą tylko kasy i kasy, ja osobiście myślę, zaznaczam że nie jestem za żadną opcją polityczną, że ludzie rządzący w naszym kraju, myślę że jeszcze jest nasz t/z Polaków, są strasznie durnowaci, tłumoki do potęgi entej, jedynym zamysłem jest dorobić się ile wlezie póki jeszcze mogę, ustawić siebie i rodzinę i ew. jak zostanę już wywalony za zło które które uczyniłem przez swoją bytność na jakimś stanowisku to co się nachapałem ma mi starczyć na ileś tam lat. A tak nawiasem to chyba w całym kraju na stołkach lukratywnych siedzą byli działacze UB ,SB ,PZPR i im podobni i dopóki nie będą oni ustawą relegowani do zajmowania stanowisk państwowych to się nic nie zmieni, zmienia się tylko bieda i bezrobocie w naszym kraju.

    Odpowiedz
  • pytanie(2013-07-17 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze gminom mało, że większość z nas nie ma już co do gara włożyć???

    Odpowiedz