Gminy zaglądają do kieszeni mieszkańców. Chcą kilkakrotnie podnieść podatek od nieruchomości

autor: Tomasz Żółciak17.07.2013, 06:57; Aktualizacja: 17.07.2013, 08:07
Dziś podatek za 1 mkw. powierzchni użytkowej to 0,73 zł. Gminy chciałyby podnieść go kilkakrotnie

Dziś podatek za 1 mkw. powierzchni użytkowej to 0,73 zł. Gminy chciałyby podnieść go kilkakrotnieźródło: ShutterStock

Samorządy nie ustają w próbach zwiększenia wpływów do swoich budżetów – tym razem przymierzają się do podniesienia podatków od nieruchomości. Nie udało się z katastralnym, więc próbują zarobić w inny sposób.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • Roman(2013-07-17 07:34) Zgłoś naruszenie 00

    Może czas zajrzeć do kieszeni samorządom? W jaki sposób wydają kasę? Czy inwestycje prowadzone są z dbałością o budżet? Czy wydatki są zasadne? Przykład: w Warszawie podniesiono cenę biletów komunikacji miejskiej i wpływy spadły znacząco. Co, nie ma winnych??? A jakie samochody służbowe kupują urzędy gmin czy miejskie? Skodą Fabią nie da się jeździć, musi być Superb z turbobenzyną???

    Odpowiedz
  • antyurzędas(2013-07-17 07:54) Zgłoś naruszenie 00

    Będą POdnosić POdatki, żeby później wydawać kasę na festyny, kostkę brukową, różnej maści stowarzyszenia,`` kluby``sportowe, no i oczwiście najważniejsze : POdwyżki dla urzędników !!!

    NIGDY sie na to NIE ZGODZIMY !!!

    Odpowiedz
  • Michał(2013-07-17 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Kilka złotych za metr nie byłoby uciążliwe? Wolne żarty!
    Może niech lepiej miasta wykombinują z wprowadzeniem myta dla przejeżdżających przez nie tirów. Pełno tego jeździ po drogach i wpływy do kas byłyby znaczne. A jeśli przez to przestałyby jeździć przez miasta to byłyby lepsze drogi i co za tym idzie mniej kasy wydawane na remonty.

    Na serio, czy w samorządach w komórkach ds. planowania pracują sami idioci? Zero inwencji i pomyślunku.

    Odpowiedz
  • Podatnik(2013-07-17 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolnić urzedasow o 50% to bedą oszczędności.

    Odpowiedz
  • bez nazwy(2013-07-17 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jak długo złodziej będzie nas okradał szukając co rusz nowych sposobów.

    Odpowiedz
  • Xxx(2013-07-17 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Budujcie sobie komunalnebi tyle. Moje to moje. Nie należy się nawet złotówka.

    Odpowiedz
  • IMO(2013-07-17 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    "Na serio, czy w samorządach w komórkach ds. planowania pracują sami idioci? Zero inwencji i pomyślunku."
    Na serio?... Pracują.!

    Odpowiedz
  • TROCKI(2013-07-17 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    SAMORZĄDY RZĄDZĄ SIĘ SAME. Z REGUŁY, KAŻDY TAKI KRAM CHARAKTERYZUJE SIĘ NIZALEŻNOŚCIĄ W STOSUNKU DO RZĄDU.
    TAM TYLKO I WYŁĄCZNIE DBA SIĘ O DOBRO LOKALNYCH WATASZKÓW pisu, po, sld, palikota, ludowców, itp.
    POTEM TRUDNO JEST ZAPIĄĆ BUDŻET, STĄD TEŻ WZROSYY LOKALNYCH PODATKÓW.

    Odpowiedz
  • Tak zlodziej,bandyci musza miec kase(2013-07-17 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    Tak sie dzieje w kraju,gdy lemingi glosuja na PO,SLD (PZPR),PSL (prostytutke PRL),Palikotownie i POkrewnych antynarodowych lewacko=liberalnych lajdakow,ktorzy dewastuja kraj,rabuja i sluza obcym,w tym totalitarnej unijnej huncie

    Odpowiedz
  • Kleopatra(2013-07-17 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    DLACZEGO CHŁOPI NIE PŁACĄ PODATKU OD NIERUCHOMOŚCI ? WIELKIE ZABUDOWANIA SĄ NIEOPODATKOWANE, PODCZAS GDY SĄSIAD NIE ROLNIK PŁACI ZA MALUTKI DOMEK KROCIE. i WCIĄŻ ZA MAŁO ? TRZEBA ZEDRZEĆ SKÓRĘ Z LUDZI, KTÓRYM NIKT ZŁOTÓWKI NIE DAŁ NA WYBUDOWANIE DOMU A W DODATKU WIELOKROTNIE BYŁ OPŁACONY PODATEK BO: OD WYNAGRODZENIA, ZA KTÓRE KUPIŁO SIĘ MATERIAŁY BUDOWLNANE ( TEŻ OPODATKOWANE ) RZEMIEŚLNICY KTÓRYM TEŻ SIĘ PŁACI Z PODATKIEM ITD.ITD. CHŁOPSTWO ROZJERZDŻA SI E DROGIMI AUTAMI KUPIONYMI ZA PIENIĄDZE TZW. UNIJNE WYŁUDZONE Z KASY SPOŁECZEŃSTWA GDYŻ PŁACI IM SIĘ ZA PLONY ZNISZCZONE PRZEZ SUSZĘ LUB DESZCZ PODCZAS GDY WOGÓLE NIEKTÓRZY ICH NIE POSIELI. KRUS TEŻ JEST GROSZOWY A WSZYSCY INNI PŁACĄ DUŻO AŻ IM SKÓRA TRZESZCZY.

    Odpowiedz
  • Irrena Anna(2013-07-17 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do:9. Czy warto pisać takie bzdury. Dlaczego nie napiszecie że w Polsce przydał by się ktoś typu " papież Franciszek ".Jak widać nikogo takiego nie ma.

    Odpowiedz
  • do 10 "Kleopatra"(2013-07-17 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Lewaco-liberalna POslepiona propaganda wiedzmo,podaj argumenty.Jeszcze ziemi duzo czeka na gospodarzy,wiec mozesz sie na ziemi dorabiac i zamiast szczekac przy komputerku,tak jak rolnicy od switu do nocy zapier,alac !

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2013-07-17 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego zniknęła moja wypowiedż nr 11.Jest wolność słowa a ja nikogo nie obraziłam.

    Odpowiedz
  • lucy(2013-07-17 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Kleopatra !!!

    Odpowiedz
  • Hanna Mazek z Otwocka(2013-07-17 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, niedługo przyjdzie nam mieszkać pod mostem, tu najbliżej przenieść łózka. Czarna rozpacz, mąż spłaca kredyt - na zakup maszyn. Po blisko 40 latach pracy w XI 2012r znalazł się na bruku.Kto przyjmie go do pracy???
    To ma kulę u nogi, przez kredyt słabo sypia. Kredyt rzecz święta, a gdzie dalsze opłaty, za piwnicę też ma płacić podatek?. Jest u kresu sił , dziwne że ludzie mogą nie doczekać emerytury Jak żyć nam niewolnikom?To nie jest dobrze, złodziej spokojniej żyje od nas.

    Odpowiedz
  • Mieszczuch a obecnie wsiok(2013-07-17 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Ewka !!! ukrylas sie pod ksywa Kleopatra i znow wyrzygalas z siebie
    duzo jadu na chlopstwo!!!Jak ich zabraknie w tym kraju to niedlugo
    bedziesz jadla koszerna zywnosc sprowadzona z Izraela,a to jajka,
    mlode i stare ziemniaki,wolowine,pomarancze i cytryny i wiele innych
    produktow jak to sie dzieje obecnie.Wokol miast powstana fawele
    na wzor poludniowoamerykanskich,kiedy to biedota ze wsi ruszy do miast.!!!I nie bedziesz mogla spokojnie dojechac do banku w ktorym
    pracujesz,bo zostaniesz ograbiona po drodze!!!I na co ci wywolywac
    wilka z lasu.Siedz cicho i produkuj pieniadze zza biurka . Amen !!!

    Odpowiedz
  • rolnik(2013-07-17 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Kleopatra.Po prostu kłamiesz.Za budynki mieszkalne rolnik płaci taki sam jak wszyscy podatek od nieruchomości. Do tego ma obowiązkowe wcale nie małe ubezpieczenie wszystkich budynków.Od gruntów płaci podatek rolny.W tym roku prawie 2 razy większy niż dotychczas.Zamiast sprzeciwiać się wzrastającemu terrorowi administracyjno urzędniczemu lepiej wciągać innych do bagienka w którym się siedzi.Niestety dość typowe.

    Odpowiedz
  • wojt 49(2013-07-17 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Należy sprawdzić zasadność wydatków, sposób ich wyliczenia. Zajrzeć wynagrodzeń samorządowców, prezesów spółek zależnych od administracji państwowej. Prawidłowo zarządzać istniejącym majątkiem. Najlepszym sposobem jest podnosić opłaty i podatki, a tym samym zapewnić dodatkowe etaty dla znajomych, którzy będą wyliczali dodatkowe wpływy do budżetu.

    Odpowiedz
  • mm(2013-07-17 11:01) Zgłoś naruszenie 00

    Kazdy narod ma takie wladze lokalne jakie SAM WYBIERA.

    Odpowiedz
  • Lex(2013-07-17 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Bedzie na cygara i koniaczki

    Odpowiedz