Gminy zaglądają do kieszeni mieszkańców. Chcą kilkakrotnie podnieść podatek od nieruchomości

autor: Tomasz Żółciak17.07.2013, 06:57; Aktualizacja: 17.07.2013, 08:07
Dziś podatek za 1 mkw. powierzchni użytkowej to 0,73 zł. Gminy chciałyby podnieść go kilkakrotnie

Dziś podatek za 1 mkw. powierzchni użytkowej to 0,73 zł. Gminy chciałyby podnieść go kilkakrotnieźródło: ShutterStock

Samorządy nie ustają w próbach zwiększenia wpływów do swoich budżetów – tym razem przymierzają się do podniesienia podatków od nieruchomości. Nie udało się z katastralnym, więc próbują zarobić w inny sposób.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • rr(2016-03-04 01:16) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeka pieniedzy plynie w strone kleru i nikogo to nie boli.

    Odpowiedz
  • genzo plus(2013-07-28 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    zajrzyjcie jak gminy gospodaruja mieniem mieszkancow! moze otworzycie sejf, ktory zaspokoi te zlodziejskie hieny!

    ene due rabe zjadl Tadeusz zabe... zabawa to nie tylko niesprawiedliwosc to po prostu okradanie nas wszystkich w imie "prawa" - jak za czasow czarnego niewolnictwa w Ameryce - a moze i gorzej! - i interesik sie kreci!!! a co ich to, ze na bruk, to ich i jeszcze czyjes.

    Odpowiedz
  • Ola(2013-07-22 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    Niby dlaczego mam płacić podatek od nieruchomości. Przecież nieruchomość została kupiona z już raz opodatkowanych piniędzy. To może jeszcze podatek odęża , dziecka , butów lakiery do włosów od zjedzonego objazdy itd

    Odpowiedz
  • nizadowolony(2013-07-22 14:07) Zgłoś naruszenie 10

    Ograniczyć liczbę radnych w samorządach - będzie kasa

    Odpowiedz
  • mnietek(2013-07-21 16:01) Zgłoś naruszenie 00

    Chłopaki się zapomniały. Samorządy się wybiera. oni tak gadaja jakby już do końca życia mieli pozostac radnymi. Ludkowie zapamietajcie kto wam podnosi stawki!!!

    Odpowiedz
  • K(2013-07-21 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie geodeci ze Starostwa chodzili z maszynkami i nanosili obiekty i nieważne było,że są jeszcze w budowie(wiadomo mury i dach rosną i je widać)ze szczególnym widzeniem budynków garażowych i ganków!Efektem były wezwania do gminy i prostowanie ich partactwa!No cóż szary obywatel ma udowodnić,że nie jest wielbłądem.Potem decyzja o umorzeniu postępowania.Bałagan jest przedni a jak się dowiedziałam to z całej gminy wybrano na chybił trafił właśnie moją niedużą wioskę aż strach się bać jak będą szukać w innych to w urzędzie trzeba będzie zamienić drzwi na wrota no ale też zatrudnić nowych urzędasów i tak ten chocholi taniec nadal trwa!

    Odpowiedz
  • marcoo(2013-07-19 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    Samorządy dostrzegły fakt iż są całe dzielnice zamieszkałe przez emerytów, żyjących z głodowych emerytur. Dla nich podniesienie podatku o kilkaset złotych ( 120 m x 10 zl = 1200 zł, do tej pory 200 - 300 zł) jest równoznaczne z wywłaszczeniem z własności. Ma być tak jak na zachodzie wszyscy mieszkają w mieszkaniach komunalnych lub wynajmują a 25 - 35 % populacji jest na zasiłkach.

    Odpowiedz
  • Polak-biedak(2013-07-18 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    Gminy chcą kilkakrotnie podnieść już i tak wygórowany podatek od nieruchomości??? Gdy ludzie nie mają już co do gara włożyć???
    Szok i wielki skandal!!!

    Odpowiedz
  • Ryszard(2013-07-18 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od nieruchomości skierowany jest głównie do nierolników.Co zatem będzie się działo z podatkiem od siedlisk miejscowej liudności.Czy nadal będzie obowiązywało zwolnienie podatkowe wynikające z ustawy rolnej?Czy nadal gross nieruchomości będzie nieopodatkowana?

    Odpowiedz
  • Milosnik PRL(2013-07-18 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do wszystkich !!! Kiedy po II wojnie ,zrujnowany Kraj podnosil sie
    z upadku ,tysiace biedoty ze wsi ciagnelo do miast.Np. w Lublinie budo-
    wano FSC,zaklady lotnicze w Swidniku, a tym samym i setki blokow
    mieszkaniowych dla pracownikow.Wies sie wyludnila ! Gdyby teraz wpro-
    wadzic podatek katastralny od osiedli mieszkaniowych,to ta rzesza renci-
    stow i emerytow pojdzie na bruk, bo na wies juz nie moga wrocic !!!
    Zacznie sie szturm urzedow po zapomogi,a jak i zapomog zabraknie ,to
    zacznie sie rzez urzednikow.Komitety partyjne juz byly podpalane,to
    przyjdzie czas na urzedy!!!Desperacja ludzi nie zna granic !!!

    Odpowiedz
  • gość(2013-07-18 07:19) Zgłoś naruszenie 00

    Sejmik słoikowatej warszawki 600 osób bezimienna szajka polityczna !!!
    Kierownictwo magistratu to są wykształciuch te z lat 90 marketing i zarządzanie w większości. To czego można się spodziewać !

    Odpowiedz
  • gosc(2013-07-17 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    Miros weź sie walnił w łęb.
    Zwolnić tego urzędasa i do normalnej roboty leniu

    Odpowiedz
  • pytanie(2013-07-17 22:49) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze gminom mało, że większość z nas nie ma już co do gara włożyć???

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-07-17 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    dwadzieścia cztery lata tej zasranej demokracji. No i co z tego? że są lepsze ulice i więcej wspaniałych domów oraz pełne sklepy zapchane podrabianą odzieżą i chemicznie nafaszerowaną żywnością. Ale dla kogo to wszystko. Na wszystko brakuje władzy pieniędzy jednak słyszymy że w urzędach zarabiają krocie (po kilka-naście tysięcy złotych, nie mówiąc już o kilkuset tysiącach miesięcznie) . Tak jakby teraz było dobrze. Ludziom żyje się bardzo ciężko. Przepracowałam 45 lat - cały czas mówiono mi że będzie lepiej. Nie wierzcie w te obietnice. Nie w naszym kraju, za dużo tu jest złodziei, którzy nami rządzą. Sobie wszystko a nam ochłapy ze stołu pańskiego. Trzeba ich popędzić i to jak najszybciej. Najwyższy czas żeby powiedzieć dosyć. Zobaczcie jak walczą o stołki. I jeszcze się chwalą że siedzą w parlamencie po kilka kadencji. Wywalić tych wszystkich dziadów co nic nie robią tylko biorą krocie z naszych podatków.

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2013-07-17 22:13) Zgłoś naruszenie 00

    Już sam nie wiem o co chodzi, urzędniczyny różnych maści chcą tylko kasy i kasy, ja osobiście myślę, zaznaczam że nie jestem za żadną opcją polityczną, że ludzie rządzący w naszym kraju, myślę że jeszcze jest nasz t/z Polaków, są strasznie durnowaci, tłumoki do potęgi entej, jedynym zamysłem jest dorobić się ile wlezie póki jeszcze mogę, ustawić siebie i rodzinę i ew. jak zostanę już wywalony za zło które które uczyniłem przez swoją bytność na jakimś stanowisku to co się nachapałem ma mi starczyć na ileś tam lat. A tak nawiasem to chyba w całym kraju na stołkach lukratywnych siedzą byli działacze UB ,SB ,PZPR i im podobni i dopóki nie będą oni ustawą relegowani do zajmowania stanowisk państwowych to się nic nie zmieni, zmienia się tylko bieda i bezrobocie w naszym kraju.

    Odpowiedz
  • MB(2013-07-17 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    Na ulicę, a nie do kompa pisać i użalać się nad sobą.

    Odpowiedz
  • renia(2013-07-17 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    najlepszy pomysl zwolnic 50 5



    zwolnic polowe -beda oszczednosci-brawo

    Odpowiedz
  • sposób na poprawę(2013-07-17 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przede wszystkim są zbyt kosztowne są tak rozbudowane samorządy. W pierwszej kolejności trzeba zlikwidować powiaty, ograniczyć liczbę radnych, zmniejszyć wypłacane im diety oraz je opodatkować. poza tym zakaz zasiadania przez z samorządowców w rozmaitych stowarzyszeniach i spółkach. i zmniejszenie pensji nie tyle merytorycznym pracownikom (ktoś musi pracować naprawdę), a wójtom, burmistrzom, starostom itp., którzy przeważnie nie sę merytorycznie przygotowani do pracy

    Odpowiedz
  • lech(2013-07-17 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    NIECH URZEDASÓW O POŁOWE ZWOLNIA A KASA SIE SAMA ZNAJDZIE !!KAZDY URZEDNIK OPRÓCZ PENSJI GENERUJE DUZE KOSZTY I DO TEGO ZATRUWA ZYCIE OBYWATELOM !!

    Odpowiedz
  • d.j.(2013-07-17 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do Kleopatry - zostań chłopem, mam do sprzedania moje gospodarstwo wraz z wyposażeniem,przepiekny obiekt, dochodowe jak bedzież pracowała 365 dni w roku, agroturystyczne zapraszam !

    Odpowiedz