Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Podatniczka przekazała w tym roku darowiznę na kościelną działalność charytatywną. Słyszała, że takie darowizny korzystają z możliwości odliczenia podatkowego bez stosowania limitu. W jaki sposób właściwie dokumentować taką darowiznę, aby skorzystać z ulgi na darowiznę.
Podstawowym warunkiem odliczenia darowizny bez limitu (tzw. darowizny kościelnej) jest jej przekazanie na działalność opiekuńczo-charytatywną kościelnej osoby prawnej. Dla skutecznego odliczenia podatnik musi spełnić dodatkowe warunki dokumentacyjne.
Po pierwsze powinien uzyskać od obdarowanego po dwóch latach od przekazania darowizny sprawozdanie z jej wykorzystania. Powinny się w nim znaleźć informacje o tym, na jaki cel i w jakiej wysokości przekazana kwota została wydatkowana. Po drugie konieczne jest pokwitowanie odbioru darowizny. Ponadto - tak jak w przypadku darowizn odliczanej w ramach limitu - pieniężne darowizny kościelne muszą być wpłacone na konto obdarowanego (w tym wypadku - kościelnej osoby prawnej). W zeznaniu rocznym podatnik powinien wskazać kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia, a także dane pozwalające na identyfikację obdarowanego (w szczególności jego nazwę i adres).
Źródło:
GP
Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji
kliknij tutaj.
Potwierdź zapis
Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.