Oświadczenia się nie sprawdziły. Urzędy skarbowe toną we wnioskach o wydanie zaświadczeń o dochodach

autor: Grażyna Leśniak11.12.2012, 07:07; Aktualizacja: 11.12.2012, 09:24
Urzędy skarbowe toną we wnioskach o wydanie zaświadczeń o dochodach

Urzędy skarbowe toną we wnioskach o wydanie zaświadczeń o dochodachźródło: ShutterStock

Urzędy skarbowe toną we wnioskach o wydanie zaświadczeń o dochodach. Na prośbę np. urzędów pracy muszą też weryfikować oświadczenia podatników. Zdaniem ekspertów bez tego byłoby więcej chętnych do oszustw.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • stin(2012-12-11 07:55) Zgłoś naruszenie 01

  Od początku było wiadome, że polaczki-cwaniaczki będa chciały wyłudzić świadczenia.

  Odpowiedz
 • klara(2012-12-11 08:02) Zgłoś naruszenie 10

  A co się sprawdziło ze zmian wprowadzonych przez PO.Moim zdaniem nic.

  Odpowiedz
 • Michał(2012-12-11 09:07) Zgłoś naruszenie 00

  Polak katolik-złodziej-cwaniak-furiat. Standard od PRLu.

  Odpowiedz
 • skarbona(2012-12-11 09:07) Zgłoś naruszenie 00

  Jak to toną?!
  Przecież my tylko kawki i ploteczki...
  Proszę pogadać z panem (celowo z małej) Radwanem. On Pani wytłumaczy jaki to klawe życie ma urzędnik.
  Prawie jak cesarz :P

  Odpowiedz
 • USia(2012-12-11 09:43) Zgłoś naruszenie 00

  Ano tak.. to kto właściwie te zaświadczenia wydaje skoro pracownicy urzędów nic nie robią.. aaa zapomniałam.. przecież to komputer wszystko robi za człowieka.. ;)

  Odpowiedz
 • jak zawsze zgodnie z biblią(2012-12-11 10:47) Zgłoś naruszenie 00

  heheh jak to w Polsce kombinatoryka stosowana.
  Powinni wprowadzić taką specjalizację na uczelniach.

  Odpowiedz
 • Bert(2012-12-11 12:25) Zgłoś naruszenie 00

  Rozpoczynając swoje panowanie PO wprowadziło w życie "zasadę zaufania państwa do obywatela" i paradygmat "przyjaznego państwa". Uzasadniła to tworzeniem społeczeństwa obywatelskiego - zbiorowości obywateli świadomej zarówno swoich praw jak i obowiązków, z własnej nie przymuszonej woli stosujacej sie do obowiązującego prawa.
  Nie znalazłem jednak najmniejszego śladu profesjonalnej ANALIZY SOCJOLOGICZNEJ stanu społeczeństwa, poprzedzającej zmiany ustawowe idące w w.w. kierunku, na której PO mogło oprzeć swoje slogany. Mogło by sie zatem wydawać, że kierunek polityczny zmian legislacyjnych został po prostu wyssany z palca.
  Ale tacy ludzie jak np. Szejnfeld, Chlebowski , Palikot, Boni to nie są małe dzieci. Dobrze wiedzieli co robią. Nie przypadkiem zatem Polska stała sie państwem przyjaznym - ale dla wszelkiego rodzaju mętów, oszustów, naciagaczy i złodziei, nie przypadkiem nastąpiło odczłowieczenie pracy i brutalizacja biznesu - w skali nie znanej od przedwojnia, a organy państwa stojace na straży praworządności stały się jeszcze bardziej bezradne i nieskuteczne. Chociaż pochopnie obrany kierunek był mylny, to dobrze służy cwaniaczkom z PO.

  Odpowiedz
 • USia(2012-12-11 12:43) Zgłoś naruszenie 00

  do 2: Bert
  Dobrze ujęte.

  Odpowiedz
 • kaja(2012-12-12 07:26) Zgłoś naruszenie 00

  To bylło do przewidzenia, wiadomo, że Polak w większosći to oszust, cwaniak, zlodziej. Na każdym kroku mozna spotakć oszustów, którzy mają się za uczciwych bo państwo można oszukać, wystarczy przejechać sie przez polskie wsie i zobaczyc ile godpodarstw domowych ma pojemniki na smieci? prawie żaden i dlatego reszta bedzie słono płacić za śmieci. Wyłudzanie rent z ZUS jest mnóstwo takich osób zwłaszcza młodzież niby się ucząca, która bierze z prywatnych szkól świstki ze pracuje a wystarczy tylko zaplacić za semestr aby taki świstek otrzymac.

  Odpowiedz
 • USia(2012-12-12 08:40) Zgłoś naruszenie 00

  Dopóki podejście ludzi będzie takie: biedni, uczciwi obywatele przeciwko złym, niedouczonym urzędnikom, będą oni dążyć i naciskać rządzących do wprowadzenia wszelkich ułatwień i udogodnień (typu oświadczenia zamiast zaświadczeń), które potem okażą się nietrafione, bo będą prowadziły do różnych nadużyć.
  Dopóki w naszym kraju nie ma centralnych systemów i baz danych wspólnych dla różnych instytucji, z których można by było uzyskać potrzebne informacje, dopóty wszelkich zaświadczeń i formularzy do wypełniania i przekazywania tam i siam będzie coraz więcej, bo życie, gospodarka i finanse stają się coraz bardziej skomplikowane.
  Może łatwiej by było, gdyby mimo wszystko przyjąć, że wszelkie formalności, których urzędnicy od nas wymagają służą właśnie utrzymaniu jakiegoś porządku prawnego i ograniczaniu liczby dokonywanych oszustw

  Odpowiedz
 • sindaa(2013-02-01 10:30) Zgłoś naruszenie 00

  Szkoda tylko że ta ustawa przeczy ustawie np o pomocy spolecznej , która wymaga do każdej pierdoły zaświadczenia ze skarbówki ... paranoja jak wszystko w tym kraju ...stosowanie jednej ustawy wykluczone jet przez zapisy w innych ustawach ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane