Podatek od deszczu nowym sposobem na ratowanie budżetu

09.10.2012, 08:09; Aktualizacja: 09.10.2012, 08:13
Deszcz

Deszczźródło: ShutterStock

Podatek pobierany od wód opadowych kierowanych do kanalizacji z dachów budynków ma ratować gminne budżety. Opłata liczona jest od powierzchni dachu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • dfh(2012-10-09 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież płacę za odprowadzanie ścieków. Nienasycona hydra PO atakuje miliony Polaków. Druga Irlandia Tuska - państwo ucisku podatkowego.

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-10-09 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Z pełną odpowiedzialnością powiem: kretyństwo.

    1. Zamiast dowalać podatki państwo powinno racjonalizować swoje wydatki - temat rzeka, wiadomo o co chodzi.

    2. Nowy podatek to czysta głupota. Jak już trzeba zwiększać podatki (a nie trzeba) to przecież zamiast mnożyć biurokrację (która przecież będzie potrzebować nowych urzędników) to można zwyczajnie podnieść jeden z wieeeeelu już istniejących podatków, chociażby od nieruchomości (jasne, nie będzie to równoznaczne z powierzchnią dachu, ale tańsze i prostsze).

    To państwo się stacza, a ja jestem o kroczek bliżej decyzji o emigracji.

    Odpowiedz
  • Kenaj1952(2012-10-13 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    No nie te głupole już przechodzą siebie:podatek od kabli, deszczu i Bóg wie jeszcze od czego! A ja chcę aby nad moim ogrodem nie latały samoloty wojskowe, motolotnie itp bo przez nich rzadko pada i jest susza za którą mi nikt nie płaci! Mam mini oczyszczalnię i nikt mnie nie zmusi do podłączenia się do kanalizy by nabijać kabzę idiotom,przemyślałem to wcześniej.

    Odpowiedz
  • keti(2012-10-14 20:13) Zgłoś naruszenie 00

    a w Bielsku-Białej taki "podatek" jest już wprowadzony od 2 lat, jest to dodatkowa pozycja na fakturze sieci wodociągowej, średnio 30-40zł dodatkowo co rachunek, były nawet prowadzone kontrole czy domy mają rynny i gdzie płynie deszczówka...

    Odpowiedz
  • stworzyć podatek dla nie pracujacych posłów i(2012-10-13 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    senatorów=odpowiedni do wielkości wykazania się delikwenta podczas kadencji...

    Odpowiedz
  • W te Lato deszczu było mało......(2012-10-15 08:54) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystko przez Globalne Ocieplenie...To moze podatek ...Od braku Deszczu...Wieksze wpływy podatkowe będą

    Odpowiedz
  • aaa(2012-10-12 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Co te deb... wymyślają,chyba ich poj,,,.

    Odpowiedz
  • Karina(2012-10-11 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Deszczówka z mojego dachu powiększa zasoby wód , więc to mnie państwo powinno płacić. Głupotę powinno się leczyć w psychiatryku.

    Odpowiedz
  • jaaa(2012-10-11 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    ...dobrze że z mojego dachu i rynien woda jest odprowadzana do studzienek, z ktorych wpada do rzeki, bo wtedy jest argument by podważyc decyzję...

    Odpowiedz
  • Igor 06(2012-10-16 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    W Radomiu rządzonym przez PiS już drugą kadencję podatek deszczowy został wprowadzony parę lat temu w poprzedniej kadencji.
    Z tego widać, że PO w temacie podatku deszczowego jest spóźnione o kilka lat. Wprowadzenie w Radomiu podatku deszczowego nie pomogło mieszkańcom Radomia, gdyż bezrobocie za rządów PiS było i jest największe z polskich miast o takiej wielkości.
    Uważam, że Radom jest bardzo źle rządzony. Często odwiedzany Radom przez prezesa PiS i stały nadzór posła Suskiego dobrobytu radomianom nie daje i bezrobocie nie spada lecz rośnie. Natomiast w Radomiu jest inicjatywa budowy 2 nowych pomników. Czyżby pomniki miały w przyszłości świadczyć o bogactwie radomian za rządów PiS?

    Odpowiedz
  • dzidek(2012-10-16 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy tzw sklepy wielkopowierzchniowe będą też płaciły ten podatek? Mają przecież olbrzymie powierzchnie dachów, a parkingi jeszcze większe.
    Ale zapomniałem, PO "obdziera ze skóry" tylko Polaków, obcych nie ruszają.

    Odpowiedz
  • koala(2012-10-16 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    a moze tak zainstalowac zbiorniki na wode desczowa i uzywac tejze wody w tolaleci -podlewaniu itp.

    Odpowiedz
  • k(2012-10-09 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    A czy podatek od tlenu tez mamy płacić?? W końcu lasy są państwowe i to one oczyszczają powietrze.. POpaprancy... tylko tak można to ując... żeby nie napisać POpi...oleni...

    Odpowiedz
  • OLA(2012-10-09 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST WARIACTWO MAM ZAŁOŻONA KANALIZACJĘ DESZCZOWĄ BO WŁAŚNIE PAŃSTWOWA DROGA ZALEWAŁA MI PODWORKO I ONA DO RZEKI PŁYNIE RURĄ PRZEZ MOJE POLE I CO MYŚLĄ ŻE ZAPŁACĘ-POCZEKAMY ZOBACZYMY.

    Odpowiedz
  • Głupota nie zna granic.....(2012-10-10 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Mądrzejszych pomysłów wśród naszych decydentów już nie ma???
    A może by tak nałożyć podatek od ilości numerków seksu? A może od ilości włosów na ciele? A może od ilości uśmiechów? A może od częstości płaczu? A może od ilości postawionych kroków? A może od ilości wypowiedzianych słów? A może od ilości zachorowań? A może...
    O ZGROZO!!!

    Odpowiedz
  • vincenty ANGOL(2012-10-09 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    alez PO jest zdegenerowana ...

    Odpowiedz
  • Za seks - podatek, he he he....(2012-10-10 00:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wiekszej głupoty nasi decydenci już nie mogli wymyślić???
    A może pójdźmy za ciosem i... nałóżmy podatek od... seksu!!! Im więcej numerków, tym większy haracz... No cóż, jak idiotyzm, to idiotyzm.

    Odpowiedz
  • beni(2012-10-10 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    jak ktoś wylewa łzy też zapłaci podatek?

    Odpowiedz
  • TUSEKOBRUSEK(2012-10-09 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    WNOSZE WNIOSEK O TO ZEBY POLITYCY PLACILI PODWOJNE PODATKI ZA SWOJE KUPY PONIEWAZ ICH UTYLIZACJA KOSZTUJE DWA RAZY WIECEJ NIZ MNIE. DLACZEGO? OD WRZESNIA KIEDY WYSLALEM DWOJKE DZIECI DO SZKOLY GDZIE KSIAZKI (OCZYWISCIE MUSIALY BYC NOWE BO STARE TO JUZ MAFIA ZABRONILA) I PRZYBORY KOSZTOWALY MNIE 1200 ZL OD TEGO CZASU JEM SAME ZIEMNIAKI Z CHLEBEM I GOTOWYM G*** BO NIE STAC MNIE NA WIECEJ I NIE MAM CZYM SIE ZA PRZEPROSZENIEM WYSRAC. ONI MAJA TYLE KASY I JESZCZE IM MALO A TO DODATEK DO PALIWKA A TU DIETA, ICH KUPY SA PO PROSTU DWA RAZY CIEZSZE OD ZWYKLEGO CZLOWIEKA. LUDZIE POPAMIETAJCIE SIE, NIE STAC MNIE NA SAMOCHOD PRZY DOCHODACH 1600 ZL A MALZONKA 1300 , MAM KREDYT NA MIESZKANIE. JAK TAK DALEJ POJDZIE ZROBIE KRZYWDE DZIECIOM BO WIEM ZE TEGO NIE CHCA ALE ZABIORE JE DO NIEMIEC WMUSZE IM OBCY JEZYK ABY ONI NIE MUSIELI PRZEZYWAC TEGO CO JA, CZYLI CODZIENIE PATRZENIE IM W OCZY I MOWIENIE "NIE MAM " MIMO TEGO ZE PRACUJE OD RANA. POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • apostata(2012-10-11 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    W zanadrzu jest już projekt ustawy, która mówi, że gdyby ktoś swoją deszczówkę odprowadzał do zbiornika wodnego powinno się go obłożyć karą za zagrożenie powodziowe.
    Państwo wie co dobre.

    Odpowiedz