Podatek od deszczu nowym sposobem na ratowanie budżetu

09.10.2012, 08:09; Aktualizacja: 09.10.2012, 08:13
Deszcz

Deszczźródło: ShutterStock

Podatek pobierany od wód opadowych kierowanych do kanalizacji z dachów budynków ma ratować gminne budżety. Opłata liczona jest od powierzchni dachu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (30)

  • k(2012-10-09 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    A czy podatek od tlenu tez mamy płacić?? W końcu lasy są państwowe i to one oczyszczają powietrze.. POpaprancy... tylko tak można to ując... żeby nie napisać POpi...oleni...

    Odpowiedz
  • OLA(2012-10-09 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    TO JEST WARIACTWO MAM ZAŁOŻONA KANALIZACJĘ DESZCZOWĄ BO WŁAŚNIE PAŃSTWOWA DROGA ZALEWAŁA MI PODWORKO I ONA DO RZEKI PŁYNIE RURĄ PRZEZ MOJE POLE I CO MYŚLĄ ŻE ZAPŁACĘ-POCZEKAMY ZOBACZYMY.

    Odpowiedz
  • dfh(2012-10-09 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież płacę za odprowadzanie ścieków. Nienasycona hydra PO atakuje miliony Polaków. Druga Irlandia Tuska - państwo ucisku podatkowego.

    Odpowiedz
  • vincenty ANGOL(2012-10-09 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    alez PO jest zdegenerowana ...

    Odpowiedz
  • worek(2012-10-09 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Paranoja jakas, takie rzeczy tylko w Polandii, kraju absurdow i groteski.

    Odpowiedz
  • miś(2012-10-09 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy podatek od słońca ? Chętnie poznam nazwisko Posła który pojedzie tłumaczyć zasadność wprowadzenia tego podatku w miejscowościach dotkniętych klęską powodzi.
    Czy jest skala głupoty której POSEŁ nie powinien przekroczyć , obawiam sie ze jest to trudne do wyobrażenia !!!

    Odpowiedz
  • b.(2012-10-09 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    zbieranie deszczówki i utrzymanie kanalizacji też kosztuje, a nikt kto z niej korzysta nie ponosi kosztów. Więc jak ktoś nie chce tego płacić- niech zagospodaruje deszcówkę na własnym terenie nieutwardzonym i nie włacza jej do miejskiej sieci

    Odpowiedz
  • ela(2012-10-09 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota ludzka nie zna granic. Ale czego się nie zrobi ,,By żyło się lepiej,,? A komu?

    Odpowiedz
  • x(2012-10-09 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    do b.
    czy jesteś tak głupi ,czy po prostu jesteś urzędasem?

    Odpowiedz
  • ZORO(2012-10-09 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    PO-WINNO SIĘ RÓWNIEŻ POBIERAĆ PODATEK GRANICZNY OD PRZEJAZDU PRZEZ INNE WOJEWÓDZTWA NIŻ TE W KTÓRYM SIĘ ZAMIESZKUJE.

    Odpowiedz
  • Bączek(2012-10-09 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    Osobiście proponuję podatek od puszczania bączków. Tłumaczenie na pewno się znajdzie.

    Odpowiedz
  • tedd(2012-10-09 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    z czego ci PLATFUSI jeszcze nas wydoją ...!!!

    Odpowiedz
  • mira(2012-10-09 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    hyba ten rząd już poje...
    W#ickowi się w głowie pokręcilo.Wywalić ich na zbity pys..
    Głupota nie zna granić.
    Niedługo podatek za to ,że żyjemy.

    Odpowiedz
  • TUSEKOBRUSEK(2012-10-09 17:23) Zgłoś naruszenie 00

    WNOSZE WNIOSEK O TO ZEBY POLITYCY PLACILI PODWOJNE PODATKI ZA SWOJE KUPY PONIEWAZ ICH UTYLIZACJA KOSZTUJE DWA RAZY WIECEJ NIZ MNIE. DLACZEGO? OD WRZESNIA KIEDY WYSLALEM DWOJKE DZIECI DO SZKOLY GDZIE KSIAZKI (OCZYWISCIE MUSIALY BYC NOWE BO STARE TO JUZ MAFIA ZABRONILA) I PRZYBORY KOSZTOWALY MNIE 1200 ZL OD TEGO CZASU JEM SAME ZIEMNIAKI Z CHLEBEM I GOTOWYM G*** BO NIE STAC MNIE NA WIECEJ I NIE MAM CZYM SIE ZA PRZEPROSZENIEM WYSRAC. ONI MAJA TYLE KASY I JESZCZE IM MALO A TO DODATEK DO PALIWKA A TU DIETA, ICH KUPY SA PO PROSTU DWA RAZY CIEZSZE OD ZWYKLEGO CZLOWIEKA. LUDZIE POPAMIETAJCIE SIE, NIE STAC MNIE NA SAMOCHOD PRZY DOCHODACH 1600 ZL A MALZONKA 1300 , MAM KREDYT NA MIESZKANIE. JAK TAK DALEJ POJDZIE ZROBIE KRZYWDE DZIECIOM BO WIEM ZE TEGO NIE CHCA ALE ZABIORE JE DO NIEMIEC WMUSZE IM OBCY JEZYK ABY ONI NIE MUSIELI PRZEZYWAC TEGO CO JA, CZYLI CODZIENIE PATRZENIE IM W OCZY I MOWIENIE "NIE MAM " MIMO TEGO ZE PRACUJE OD RANA. POZDRAWIAM

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-10-09 19:18) Zgłoś naruszenie 00

    Z pełną odpowiedzialnością powiem: kretyństwo.

    1. Zamiast dowalać podatki państwo powinno racjonalizować swoje wydatki - temat rzeka, wiadomo o co chodzi.

    2. Nowy podatek to czysta głupota. Jak już trzeba zwiększać podatki (a nie trzeba) to przecież zamiast mnożyć biurokrację (która przecież będzie potrzebować nowych urzędników) to można zwyczajnie podnieść jeden z wieeeeelu już istniejących podatków, chociażby od nieruchomości (jasne, nie będzie to równoznaczne z powierzchnią dachu, ale tańsze i prostsze).

    To państwo się stacza, a ja jestem o kroczek bliżej decyzji o emigracji.

    Odpowiedz
  • Za seks - podatek, he he he....(2012-10-10 00:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wiekszej głupoty nasi decydenci już nie mogli wymyślić???
    A może pójdźmy za ciosem i... nałóżmy podatek od... seksu!!! Im więcej numerków, tym większy haracz... No cóż, jak idiotyzm, to idiotyzm.

    Odpowiedz
  • beni(2012-10-10 15:04) Zgłoś naruszenie 00

    jak ktoś wylewa łzy też zapłaci podatek?

    Odpowiedz
  • Głupota nie zna granic.....(2012-10-10 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Mądrzejszych pomysłów wśród naszych decydentów już nie ma???
    A może by tak nałożyć podatek od ilości numerków seksu? A może od ilości włosów na ciele? A może od ilości uśmiechów? A może od częstości płaczu? A może od ilości postawionych kroków? A może od ilości wypowiedzianych słów? A może od ilości zachorowań? A może...
    O ZGROZO!!!

    Odpowiedz
  • apostata(2012-10-11 10:02) Zgłoś naruszenie 00

    W zanadrzu jest już projekt ustawy, która mówi, że gdyby ktoś swoją deszczówkę odprowadzał do zbiornika wodnego powinno się go obłożyć karą za zagrożenie powodziowe.
    Państwo wie co dobre.

    Odpowiedz
  • jaaa(2012-10-11 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    ...dobrze że z mojego dachu i rynien woda jest odprowadzana do studzienek, z ktorych wpada do rzeki, bo wtedy jest argument by podważyc decyzję...

    Odpowiedz