W miastach będzie drożej. Rosną podatki od nieruchomości, opłaty targowe, czynsze i bilety komunikacji

autor: Tomasz Żółciak16.08.2012, 06:59; Aktualizacja: 16.08.2012, 07:57
Podatki

Podatkiźródło: ShutterStock

Borykające się z kłopotami finansowymi samorządy przerzucają swoje problemy na mieszkańców. A to oznacza jedno – podwyżki: czynszów, podatków od nieruchomości, opłat targowych, cen biletów komunikacji miejskiej

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • taka jest prawda(2012-08-16 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk Kaczyńskiego z delegacją już zabił ... teraz zabija nas !

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2012-08-16 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Jedyna pociecha, że także wyborcy PO zapłacą.. tylko dlaczego puszę płacić ja? Nie głosowałem przeciez na PO

    Odpowiedz
  • xxx(2012-08-16 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    media przekazuja niewygodne informacje zamiast premiera żeby on sam nie musiał tego robić i świecić oczami. A tak wyjdzie i powie nie atakujcie moich dzieci atakujcie mnie. Puści Bąka i pójdzie haratać w gałę.
    A wy płaćcie szaraki podatki bo ja i moja rodzina nie nie mamy kasy żeby żyć na odpowiednim poziomie. A muszę za darmo mieszkać i żreć za darmo a na końcie nie przybywa.

    Odpowiedz
  • zniesmaczony(2012-08-16 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    Za rządy PO w końcu trzeba będzie zapłacić. Głupota nie boli, głupota kosztuje.

    Odpowiedz
  • m.(2012-08-16 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, czy samorządy ukrócą też rozdawnictwo naszych pieniędzy na rzecz lokalnych proboszczów (czyt. remonty kościołów, ich oświetlenie, itd...)

    Odpowiedz
  • ja(2012-08-16 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    A lud nie ma podwyżek za pracę od lat. wyzysk większy niż w czasach feudalizmu!!!

    Odpowiedz
  • PO i PSL górą(2012-08-16 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pacjenci szpitali (katastrofalna, ponoć, sytuacja): narzekają na rząd
    Dyrektorzy szpitali: narzekają na rząd
    Pielęgniarki: narzekają na rząd
    Lekarze (recepty): narzekają na rząd
    Nauczyciele(zwolnienia, cięcia): narzekają na rząd
    Rolnicy (plany likwidacji krusu): narzekają na rząd
    Aptekarze (recepty, refundacja):narzekają na rząd
    Artyści scen polskich (drastyczne cięcia na kulturę, likwidacja ulg): narzekają na rząd
    Prawnicy: narzekają na rząd
    Studenci: narzekają na rząd
    Emeryci, renciści: narzekają na rząd
    Osoby eksmitowane z mieszkań: narzekają na rząd
    Bezrobotni: narzekają na rząd
    Osoby prowadzące działaność gospodarczą: W SZCZEGÓLNOŚCI narzekają na rząd (biurokracja, utrudnienia, rosnące obciążenia).
    Młode małżeństwa (likwidacja wszelkich ulg): narzekają na rząd
    Gospodynie domowe: narzekają na rząd
    Rodzice sześciolatków: narzekają na rząd


    POPARCIE dla Platformy Obywatelskiej i PSL w sondażach: nieustannie 55%
    (absolutna większość w sejmie, senacie, samorządach, prezdenturze i wszelkich możliwych urzędach).

    Odpowiedz
  • 007KAL(2012-08-16 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Oglądając ogłoszone przetargi przez Jednostki Samorządu Terytorialnego można zauważyć pewne standardy. Duża część dotyczy załatwienia kredytu na rolowanie wcześniejszych kredytów, jest pewna ilość (znacznie mniejsza niż w 2011 roku) na prace typu naprawa/budowa/rozbudowa infrastruktury, widać też wzrastający trend budowania "białych ogrodów", "fontann multimedialnych", "audiowizualnych oświetleń tras turystycznych", "sadzenia i utrzymania kwiatków w doniczkach umieszczonych na łampach ulicznych" ... Więc jak są pieniądze na zabawki, to nie jest źle ???, albo należy szybko zmienić lokalnych władców, którzy zaczynają lewitować (oderwali się od bazy)..

    Odpowiedz
  • Aśka(2012-08-16 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    Niech dalej narzekają i płacą za swoją głupotę;i oczywiście niech głosują na PO.By żyło się lepiej:)

    Odpowiedz
  • AED(2012-08-16 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    Witam. Trzeba więcej wybudować stadionów i dziwnych innych inwestycji to będzie argument na podwyżki o 200% 400% 1000%. Dotacje powinny iść tylko na infrastrukturę podziemną i drogi resztę należy sprzedać biznesowi.

    Odpowiedz
  • HL(2012-08-16 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jak co roku - sensacja, że rośnie podatek od nieruchomości. I kolejny raz trzeba pismakom tłumaczyć, że górne stawki tego podatku waloryzowane są co rok o wskaźnik inflacji. Odbywa się to automatycznie na podstawie ustawy z 2000 r. Obwieszczenie Ministra w tej sprawie to tylko formalność.

    Odpowiedz
  • ela(2012-08-16 11:06) Zgłoś naruszenie 00

    Uczciwym,pracującym obywatelom i płacącym podatki dowalic,żeby było dla cwaniaków i nierobów na dopłaty do mieszkań ,do prądu i td.

    Odpowiedz
  • kobra(2012-08-16 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    No cóż. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie wyprowadzić się z miasta. Zamieszkać na wsi gdzie jest taniej i lepiej. Całe te bloki i inne nieruchomosci zostawić rzadzącym radnym i niech sami płacą sobie za ich użytkowanie. Ciekaw jestem czy by dali radę. Dążą do tzw wymarłych miast.Albo wszystko sprzedać deweloperom. Bo nie mozna dopuscic do tego żeby banki zabrały wszystko ludziom którzy nie bedą w stanie płacić. To jest nasza tragedia. Jak się wydaje więcej niż zarabia to trzeba szukać ratunku w najbiedniejszych. W tych co nie moga się przeciwstawić.

    Odpowiedz
  • quo_qou(2012-08-16 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    "Zdziwiłbym się, gdyby miasta tego nie robiły" tylko p. Gwiazdowski powinien sobie uprzytomnić źródło problemu. Sendo tkwi w tym, że duże miasta gigantyczne pieniądze są zmuszone co roku przekazywać do mniejszych gmin i samorządów. Jeżeli Warszawa wydaje 800 mln z tytułu janosikowego... to tak jakby nam co roku wyburzali jeden most Krasińskiego (którego do tej pory nie ma)... Niesprawiedliwy system można zmienić... Tylko póki co posłowie są przeciwni zmianom w janosikowym. I to jest skandal. Oraz to, że wielu z przeciwnych to posłowie z dużych miast. Na zachodzie problem jakoś rozwiązano. Tylko u nas ciągle podwyżki. Tylko dlaczego biedny mieszkaniec Pragi ma płacić podatki, które potem idą na drogi w Podlaskim, gdzie można i dominują ludzie ubodzy, ale nie brakuje krezusów. I to jest szczyt niesprawiedliwości.

    Odpowiedz
  • DDT(2012-08-16 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś pp.Kaczyńscy wystąpili w filmie "O dwóch takich co ukradli księżyc".
    Była tam taka charakterystyczna scena pasująca jak ulał do dzisiejszych czasów - jak to wprowadzano podatek od grabów i wydętych brzuszysk ...

    Odpowiedz
  • jaczylija(2012-08-16 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Za psa - to jest opłata - nie podatek

    Odpowiedz
  • olga(2012-08-16 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jedno jest pewne, że oprócz Korei, CHRL, i Polski, to chyba już nigdzie nie ma tak obrzydliwej egzystencji .
    Pracujesz za darmo (12oo zL netto albo i mniej)
    Będąc na emeryturze masz jeszcze niżej niż najniższa krajowa (chyba że zarabiałeś co najmniej średnią krajową i nie miałeś przerw w pracy z tytułu bezrobocia).
    Renta, jej wysokość nie służy poratowaniu zdrowia a raczej dąży do jego unicestwienia.
    Kto tutaj robi błędy i dlaczego (?)

    Odpowiedz
  • czytelnik(2012-08-16 13:36) Zgłoś naruszenie 00

    Tak niech Komorowski jeszcze bardziej oswietli swoj palac prezydencki bo zainstalowal swiatla za 600 tys.Tusk niech jeszcze wymysli cos bo jego rodzina za malo zarabia. corka za nic 18.000 tys. Syn jak juz cala Polska wie ile dostaje pod innym nazwiskiem, synowa dostala prace u Tuska w kancelarii wiec wiemy jaki mamy rzad. Same kumoterstwo, zlodziejstwo, klamstwo, oszukanstwo, wyludzenie pieniedzy od biednych ludzi, itd.Precz z takim rzadem

    Odpowiedz
  • cojak(2012-08-16 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Heloł ! Ktoś na nich głosował chyba?

    Odpowiedz
  • nie-wyborca(2012-08-16 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję podwyżkę o 1000% od razu, wszystkiego jak leci, woda , gaz, czynsz, prąd, podatków od nieruchomości, paliwa etc. a co! co się szczypać i co roku zwiększać obciążenia dla podatników.. Raz a dobrze! Tak od lat każda władza od lewa do prawa, na każdym szczeblu administracji w tym dzikim kraju "dyma" swoich obywateli, aż miło patrzeć. Bez znaczenia która opcja jest aktualnie przy władzy. Ważne że ta opcja władze ma. Są stołki i apanaże dla rodzin i znajomych, ot taki Waldi P. naczelny strażak, od ponad 20 lat przy korycie w różnych konfiguracjach, piastując przy tym najważniejsze stanowiska... i co Ty chłopie zrobiłeś dla tego kraju, pytam się co ? G... zrobiłeś i zrobisz.

    Odpowiedz