Premier Donald Tusk powiedział w środę, że poprosił ministra finansów Jacka Rostowskiego o przyspieszenie prac nad niektórymi projektami zapowiedzianymi w sejmowym expose. Chodzi m.in. o ulgi na dzieci i internetową.

Tusk powiedział na konferencji prasowej, że podczas środowego spotkania z ministrem finansów prosił go o precyzyjną informację na temat realizacji przedsięwzięć zapowiedzianych w expose.

"Prosiłem o przyspieszenie szczególnie tych projektów, które ograniczały pewne przywileje podatkowe, czy ulgi podatkowe, do grupy mniej zarabiających. Jak państwo pamiętacie dotyczy to m.in. ulgi rodzinnej, czy kosztów uzyskania przychodów. Zakładamy, że ci, którzy są płatnikami podatków w tej najwyższej stawce, nie będą mogli korzystać z tej ulgi" - powiedział Tusk.

Jak dodał, dotyczy to także zniesienia ulgi internetowej, a także prac nad rachunkowością polskich rolników.

"Zwróciłem się do ministra Rostowskiego o przyspieszenie tych prac. Chcielibyśmy, aby zarówno kwestie ulg podatkowych, jak i zmiany systemu finansowego na polskiej wsi znalazły się w pierwszym kwartale (2012 roku), już nie tylko na naszym stole, ale także w parlamencie" - zaznaczył szef rządu.