Sprowadzasz auto z zagranicy, możesz mieć kłopoty z VAT

autor: Ewa Matyszewska09.11.2011, 06:13; Aktualizacja: 16.11.2011, 12:59
Kierowca

Kierowcaźródło: ShutterStock

Podatnicy, którzy sprowadzają z zagranicy samochody, mają kłopoty z uzyskaniem z urzędu skarbowego VAT-25 – zaświadczenia niezbędnego do zarejestrowania samochodu w Polsce. Problemy pojawiają się nie tyle przy uzyskaniu dokumentu, ile przy jego opłaceniu. W zależności od regionu Polski urzędy skarbowe albo nie pobierają żadnej opłaty skarbowej, albo żądają 17 zł, albo czasem chcą aż 160 zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Januszek(2011-11-10 15:50) Zgłoś naruszenie 10

    I to jest właśnie te sprawne i przyjazne PAŃSTWO dla obywatela, za którym ostatnio głosowało ok.40% ...? A może i wy też. Wtedy niema co rozpaczać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bartek(2011-11-09 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    Polski urzednik -->symbole braku kompetencji i korupcji.

    Odpowiedz
  • jojo(2011-11-10 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Chciałem kupic samochód za granicą, ale po przeczytaniu artykułu kupie sobie chyba rower, (albo motorower, jeśli to nie powiększy kłopotów)

    Odpowiedz
  • Gosia(2011-11-10 14:43) Zgłoś naruszenie 00

    To jest czyste bezprawie!!
    Za VAT2 5, czyli za poświadczenie, że nie musialam placic podatku zaplacicilam w US na Śląsku 160,-
    Przepisy powiny byc w tej kwestii uregulowane i jednakowe w calym kraju.
    Czy w takim razie moge domagac sie zwrotu z US?
    Niezaleznie od tego zaplacilam jeszcze 2% podatku od tzw.wzbogacenia.
    Samochód sprowadziłam z Niemiec i mial 12 lat.
    Po to kupilam tam, zeby zaoszczedzic i kupic w miare pewne i sprawne auto.
    Wszystkich oplat, w tym kolejna glupota 500,- za recykling wyszlo mi ok.1.300,-
    Takie rzeczy tylko w Polsce, koszmar

    Odpowiedz
  • vegeta(2011-11-15 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    zapłaciłaś 2% podatku z tytułu zakupu samochodu w UE? to bardzo ciekawe, bo taki podatek tyczy sie jedynie umów zawartych na terenie Polski :P

    Odpowiedz
  • zds(2011-12-05 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    zapewne umowa była podpisana z właścicielem pojazdu już na terenie Polski... stąd dodatkowo podatek 2%.

    Odpowiedz
  • czesio(2016-05-15 15:55) Zgłoś naruszenie 01

    Czyli ch....,d......i kamieni kupa, a nie państwo prawa. Ma KOD czego bronić.

    Odpowiedz