Urząd skarbowy ma ścigać telewidzów niepłacących abonamentu

autor: Iwona Łoboda18.10.2011, 06:15; Aktualizacja: 18.10.2011, 06:40

Według szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka urzędy skarbowe powinny odgrywać większą rolę w egzekucji zaległego abonamentu za radio i telewizję.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (107)

  • OMCh(2011-10-18 07:45) Zgłoś naruszenie 00

    Cały ten podatek od posiadania telewizora, jak i cała koncepcja telewizji, a także fałszywa z gruntu koncepcja funkcjonowania tzw. telewizji publicznej (faktycznie tuby żenującej propagandy i przekaźnika kiczu), zwłaszcza przy obecnym stanie technologii jest anachroniczna i bezdennie głupia.Watahy przygłupów muszą z czegoś żyć, i w tym celu batem wymusza się haracz. Złodzieje! Złodzieje! ;)

    Odpowiedz
  • hiho(2011-10-18 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidujcie ten podatek na TV. Dlaczego mam płacić za coś, z czego nie korzystam - jak chcecie pobierać z TV opłaty to ją ZAKODUJCIE ciemnioki!

    Odpowiedz
  • sylwek(2011-10-18 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie płacę i nie będę płacił jeśli misję wypełna nergal i Lis .

    Odpowiedz
  • iwa(2011-10-18 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Za tyle bzdurnych reklam mam płacić,tak zakodujcie i wtedy każdy kto chce bedzie płacił.

    Odpowiedz
  • Teresa(2011-10-18 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Lis to świetny dziennikarz i proszę go nie obrażać Panie Sylwku

    Odpowiedz
  • LGH(2011-10-18 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    proszę bardzo misja za dzięsiąt tysięwy wynagrodzenia dla trefnisia w kolorowym wdzianku a ja mam dopłacać do tej błazenady??? nigdy!!!i jeszcze większość programów, które możnaby jeszcze zakwalifikować jako misja dostepne sa dla warszawki i okolic albo tylko na platformie, za którą i tak trzeba zapłacić?! jakiś absurd! rozgonić bande darmozjadów - popieram wypowiedź Hiho

    Odpowiedz
  • *oko*(2011-10-18 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeczywiście Pan syfi* Lis to dziennikarz wysokiej klasy. wystarczy spojrzeć w youtube.Ciekawe czy zna jakieś cywilizowane słowa prócz bluzgów. Jestem za zakodowaniem programów i TV płatną i to nie ciurkiem jak leci ,ale za obejrzany program. W sklepie też nie płacimy za to co leży na półce , lecz za to co wrzucimy do koszyka.

    Odpowiedz
  • ada(2011-10-18 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    płacę abonament telewizji kablowej i oglądam na jej antenie programy jakie mi oferuje.Wydaje mi się,że telewizja kablowa,aby zciągać programy,musi się opłacać innym.Wiec dlaczego mam płacić dwa razy

    Odpowiedz
  • wjw(2011-10-18 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Publiczna telewizja ma misję coraz bardziej katolicką i na to mamy płacić ?

    Odpowiedz
  • D.(2011-10-18 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    papieram Adę - właściwie dlaczego mamy płacić kablówce i TV? Wracając do meritum - za abonament płacą tylko starsi ludzie - młodzi oglądają za darmo, dla jasności jestem w tej grupie płacącej :)

    Odpowiedz
  • jan(2011-10-18 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kochana Tereso, mam nadzieję, że twoja wypowiedź jest ironiczna.

    Odpowiedz
  • GrzegorzR(2011-10-18 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Apel do TVP.
    Zakodujcie się i pobierajcie opłaty od tych, którzy Was oglądają.
    PRZESTAŃCIE OKRADAĆ TYCH, KTÓRZY WAS NIE CHCĄ ZŁODZIEJE !!!

    Odpowiedz
  • nie oglądam(2011-10-18 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    bardzo dobry pomysł! zakodujcie tvp1 i tvp2 - zobaczymy ile chętnych będzie płacić żeby je ogladać :)

    Odpowiedz
  • alina(2011-10-18 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie straszyć tą skarbówką. Niech państwo prezesostwo obniży sobie gaże. Nie będziemy wywalać kasy na nierobów. Sprwatyzujcie się albo zakodujcie i ludziom dupy nie zawracajcie - żebrząca telewizjo!!!

    Odpowiedz
  • MIR(2011-10-18 10:09) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego ja który zarabia 1600zł musi płacić na ogromną pensję pana Lisa czy pana Dworaka,Nergala ktorych stawka jest tak wysoka że głowa boli

    Odpowiedz
  • Ela(2011-10-18 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Ani poczta ani urząd skarbowy tylko telewizja kablowa powinna ściągać i przekazywać dalej. Sprawa byłaby rozwiązana w 90%. Ponad 80% mieszkańców bloków nie płaci abonamentu, bo twierdzą , że płacą kablówkę i nie rozumieją czym jest abonament.

    Odpowiedz
  • zorro(2011-10-18 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Sylwio a kto obraża Lisa ? w którym miejscu ? Po wywiadze z Kaczyńskim też Pani uważa że to szczyt obiektywnego dziennikarstwa ? Nieobiektywny i zadfufany w sobie - tyle na ten temat ...

    Odpowiedz
  • Zawiedziony(2011-10-18 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Formalnie rzecz biorąc, abonament RTV nie jest "za oglądanie TV / słuchanie radia", ale za POSIADANIE odbiorników TV i radiowych.

    Samo w sobie jest to idiotyzmem.

    Każdy z nas jakoś zarabia. Od zarobków płacimy PIT - pierwszy podatek. W sklepie kupujemy radio lub telewizor, więc płacimy VAT w cenie sprzętu - drugi podatek. Odbiorniki z reguły zasilane są prądem 230 V z gniazdka elektrycznego, więc płacimy także za prąd - tym razem płacimy akcyzę i od kwoty powiększonej o akcyzę - kolejny VAT.

    I do tego wszystkiego mamy płacić państwu kolejny podatek - OD POSIADANIA. Gdzieś musi być granica pazerności!!

    Swoją drogą zastanawiam się, dlaczego można opodatkować posiadanie (patrz: abonament RTV czy nieruchomości - płaci się podatek od nieruchomości co roku, mimo że np. z mieszkania w bloku nie uzyskuje się co roku wymiernych korzyści finansowych). Przecież nabywając każdą rzecz, płacimy podatki wszelakiej maści (przy zakupie nieruchomości płaci się podatek VAT lub PCC, do tego dochodzi notariusz i opłaty sądowe).

    A dlaczego nie opodatkować posiadania szczoteczki do zębów, krzesła czy spodni??? A co - idźmy za ciosem...

    Nie wspominam już nawet o tym, że niejaki Donald Tusk obiecywał zniesienie abonamentu... Przed wyborami to każdy może naobiecywać...

    Odpowiedz
  • Papcio(2011-10-18 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    zakodować to badziewie! Niech płacą ci którzy oglądają ten szit - głównie emeryci.

    Odpowiedz
  • jerzyna(2011-10-18 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Za wartości chrześcijańskie,wywalenie Nergala niech płaci klęcznik Braun.
    Razem z klerem,któremu wlazł w odbyt bez mydła.
    Wartości chrześcijańskie/a co to jest.?/powinna przestrzegać Trwam a nie publiczna telewizja.Katoland i Taliban.

    Odpowiedz