Urząd skarbowy ma ścigać telewidzów niepłacących abonamentu

autor: Iwona Łoboda18.10.2011, 06:15; Aktualizacja: 18.10.2011, 06:40

Według szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka urzędy skarbowe powinny odgrywać większą rolę w egzekucji zaległego abonamentu za radio i telewizję.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (107)

  • powrót lat 50(2013-09-15 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    władza folwarczna ściąga abonament by podnieść sobie apanaże .Mnie wleźli i zabrali emeryturę za haracz na rzecz radiokomitetowych prezesów .Skarbówka w interesie prywatnej firmy z naruszeniem przepisów zabiera ludziom ostatnie pieniądze . Prezesi spółek kupują kwadraty na Florydzie . Ten folwark się wali ; nie uratuje go już nic . Prawo w tym kraju nie istnieje ; jest tylko masa przepisów opartych na wytycznych Bermana mających na celu stopniową exterminację narodu polskiego . P O przyspieszyło tą operacje , bo mają zadanie osiedlić w Polsce 3,5 mln żydowskich pobratymców , jak ustaliła ich międzynarodówka w Berlinie l.

    Odpowiedz
  • magik(2011-11-25 02:29) Zgłoś naruszenie 00

    Na jakiej podstawie prawnej US będzie ścigał nie płacących abonament??? KE zakwestionowała poprawność takiej formy pobierania opłat w Polsce!! nie ma umów podpisanych z nadawcą ,a tylko taka forma ma wykładnię prawną,nie można obarczać klienta opłatami z tytułu posiadania odbiornika RTV,a co z osobami płacącymi za kablówki,telewizję cyfrową itp(klient wyraził chęć więc płaci za to co zamówił, nie płaci to można go ścigać za nie dotrzymanie umowy ) ogarnijcie się bo to bubel, jak wnioski zaleją Sądy to obudzicie się z ręką w nocniku a płacić będzie społeczeństwo.Zakodujcie sygnał i pobierajcie opłaty,tylko kto to kupi i o to się rozchodzi bobaski :-) KRRiTV opodatkujcie posiadanie Waszych mózgów, każda forma abonamentu RTV jest niezgodna z prawami konsumenta w normalnym świecie

    Odpowiedz
  • marina(2011-11-20 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mam opłacac kolejny abonament kiedy zmuszona byłam wykupic sobie telewizję satelitarna ponieważ naziemna pozostawia wiele do życzenia. Poprostu odbior jest fatalny. Dlatego myslę że powinni sobie to regulowac między sobą nie sciągając kolejnych haraczy z nas szaraków

    Odpowiedz
  • jantut(2011-11-17 20:39) Zgłoś naruszenie 00

    Powiem tak.idę do jakiegos sklepu rtv biorę telewizor jaki chcę najlepiej 3d
    nie ołacąc,bo przeciez bede płacic raty KRRiT.A jak mam TV to mam płacic raty za to za co już zapłaciłem?Mam N-KĘ i płace za nią 54 zł.Mam samochód i za niego terz mam płacic?Za kompa.psa żonę.meble przeciesz za to już zapłaciłem(za żonę wolnoscią).

    Odpowiedz
  • demok(2011-11-16 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    takiego podatku nie ma w ustawie podatkowej i skarbówka nie ma prawa się tym zajmować. Jak mnie zmuszą do zapłacenia podatku od posiadania telewizora takiego podatku nie ma. A publiczna niech zarobi tak jak komercyjne. Ja płacę kablówce a kablówka publicznej. Cwaniaki chcą zarabiać podwójnie za powtórki, chłam, msze św., redakcje katolickie - nie z nami te numery!!!

    Odpowiedz
  • abonent(2011-11-09 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Czy według pana Dworaka abonament RTV jest podatkiem, by zajmował się nim Urząd Skarbowy.

    Odpowiedz
  • Adela(2011-11-01 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    ===..CHYBA KRRiTV NIE SŁYSZAŁA CO POWIEDZIAŁ NA TEN TEMAT PREMIER TUSEK.?? ..JA CZEKAM NA JEGO ZNIESIENIE,..A NIE PŁACENIE..!! KRRiTV DO WYRZUCENIA...NA PYSK..!!!

    Odpowiedz
  • Rycho(2011-10-28 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro pan Płemieł Tusk kazał nie płacić abonamentu to ja nie płacę. I już.

    Odpowiedz
  • H(2011-10-27 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Urzad Skarbowy powinien sprawdzac wydatki i koszty w TV a nie ściagac abonament.

    Odpowiedz
  • cetyx(2011-10-27 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    ZAKODOWAĆ! I PŁACIĆ ZA TO CO SIĘ OGLĄDA (NIE HURTEM).
    Ale oni tego nie zrobią. W jaki sposób mogliby:
    1- otumaniać, manipulować, skłócać, odwracać uwagę od swojej i rządzących niekometencji, prywaty, karierowiczostwa, patrzenia na czubek własanego nosa i obrażać tak wielką rzeszą ludzi tandetnymi, niemoralnymi programami i reklamami
    2- kasować tyle za reklamy (reklamodawca bierze pod uwagę ilość osób, do których reklama dotrze)
    3- żądać płacenia za coś z czego się nie korzysta (złodziejstwo)
    4- płacić prezenterom/redakatorom/ odchodzącym prezesom horrendalne pensje i odprawy
    5- mówić, że nie mogą kupić dobrego filmu ponieważ twórca chce aby był dostępny określonej grupie
    7- powtarzać w nieskończoność wiele filmów (od razu spadek płacących)
    8- pójść do premiera i zażądać kasy (skoro do niepłacenia abonamentu nawoływał i jego zniesienie obiecywał)

    Odpowiedz
  • zoja(2011-10-26 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie to jest karygodne ,żeby płacić podwójny abonament.Niech tv rozlicza się z kablówkami,za swoje programy.Skoro użytkownik ma tv kablową to płaci kablówce ,dlaczego ma płacić dwa abonamenty.A jak wprowadzą tv cyfrową ,to co wtedy,gro ludzi nie będzie miało nowych odbiorników,więc nie będą mogli oglądać ,i co też mają płacić.To jest totalna bzdura, ale tak się dzieje tylko w naszym kraju.Czy nikt nie potrafi zrobić z tym porządek.

    Odpowiedz
  • 1(2011-10-25 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    może tych co wogóle nie płcać to niech się czepią

    Odpowiedz
  • 1(2011-10-25 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    SŁÓW BRAKUJE dlaczego ktoś mam mi mówić co aj mam oglądać płcę abonament do i tam wybieram programy które chcę czy musi byc publicnz a telewoizja wszędzie tylko dawać dajcie spokój tym ludziom juz możę cyfrowe telezije jak chca oferować programy publiczne to poinny płcić ileż mozna

    Odpowiedz
  • wkurzony(2011-10-24 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mamy płacić darmozjadom i aktorom ze "spalonego teatru" ? Te bzdurne programy i seriale zakodujcie !!! to Ci niby aktorzy pójdą z torbami. Wymuszacie na ludziach opłaty za coś co jest całkowitą szmirą. Niech te próżniaki podwiną rękawy i wezmą się za uczciwą pracę a nie za wymuszania. Mogę płacić za coś co jest tego warte. Powinniście płacić telewidzom za zszargane zdrowie tymi śmietnikowymi reklamami. Zróbcie referendum kto jest za płaceniem haraczu a kto nie. To co robicie do tej pory to powinno być podciągnięte pod Kodeks Karny jako wymuszenie. dajcie ludziom decydować co chcą oglądać i za co mają płacić. Na obecny czas jesteście dla mnie zwykłymi oszustami i złodziejami !!!

    Odpowiedz
  • Seer(2011-10-24 05:41) Zgłoś naruszenie 00

    jak można płacić z a takie ****** zero wartości. niech płacą poczta polska i urząd skarbowy. zobaczcie co te sqrfysyny PO wyborach robią
    gratuluje pajace oddanego głosu beczące barany.

    Odpowiedz
  • Kaczorowski(2011-10-23 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jest bezczelnością TVP domaganie się haraczu (płacenie "abonamentu") za setki reklam tam pokazywanych, które skracają normalne progamy telewizyjne tej telewizji. Wystarczy popatrzeć na poranny program TVP 1, "Kawa czy Herbata" w którym jest więcej raklam niż normalnej audycji. A REM na to nie reaguje.

    Odpowiedz
  • zyta(2011-10-23 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    abonament potrzebny na kontrakty, bo mają mało

    Odpowiedz
  • @@@(2011-10-23 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    Nie płacimy abonamentu TV, dopóki będą zatrudnieni w niej Nergal i Lis!!!
    Żądamy ich usunięcia!

    Odpowiedz
  • guzik(2011-10-23 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    A jak ich ścignie, to powinien obowiązkowe oglądanie wszystkich programów

    Odpowiedz
  • Władysław(2011-10-23 17:31) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz ja sobie pluję w brodę.Zaplaciłem z góry za cały rok.Miałem nadzieję , ze TV będzie wkoncu tele publiczną.A tu same bzdety.Żadnej edukacyjnej formy-gadajace glowy bez uprawnien wtym zakresie.Czy pouczono poprzez TV zwyklego obywatela o przepisach prawa, jego interpretacji? stosowania na codzień?-głubie, infantylne kabarety bez polotu i inteligiencji za to wulgaryzmy przeklenstwa sypia z rekawa.

    Odpowiedz