Na odwrocie paragonu może znajdować się reklama. Jednak firmy nie korzystają z tego sposobu promocji, bo jest nieskuteczny.

Sprzedawcy mają obowiązek każdemu kupującemu wraz z towarem wydać paragon fiskalny. Część sklepów próbowało zarobić na paragonach. W tym celu odpłatnie pozwalały innym firmom umieszczać reklamy na odwrocie wydawanych przez siebie paragonów. Niestety przedsiębiorcy nie są zainteresowani taką formą reklamy. Według ekspertów z branży reklamowej brak zainteresowania taką formą reklamy jest spowodowany tym, że polski klient nie zwraca uwagi na paragon.

Firmy, które produkują paragony fiskalne, i agencje reklamowe wprowadziły oferty sprzedaży powierzchni reklamowych na paragonach fiskalnych wydawanych w hipermarketach. Przepisy nie zabraniają umieszczenia na wydrukach z kas dodatkowych elementów, o ile nie sprawią one, że paragon będzie nieczytelny. Początkowo zainteresowanie było duże. W jednym tylko hipermarkecie średniej wielkości wydawane jest codziennie ok. 400 tys. paragonów.