Procedury - Osoba, która odnawia mieszkanie lub dom, może otrzymać zwrot części VAT za materiały budowlane. Musi jednak pamiętać, że ma prawo odliczyć wydatki tylko na te towary, które znalazły się na liście przygotowanej przez Ministerstwo Finansów

Czy za ubieganie się o nienależny zwrot można zostać ukaranym

Podatnik wyremontował mieszkanie prywatne i lokal, który będzie wynajmował w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Wszystkie faktury ujął w jednym wniosku o zwrot. Czy postąpił prawidłowo?
Czy wyliczając kwotę zwrotu, trzeba ustalić przysługujący limit
Podatnik poniósł wydatki na remont mieszkania. Faktury – wszystkie wystawione ze stawką 23-proc. VAT – łącznie opiewają na 12 300 zł. Jak wysoki będzie zwrot?
Czy remont dachu użyczonego domu uprawnia do zwrotu
Podatniczka na podstawie umowy użyczenia zamieszkuje połowę domu. W ubiegłym roku dach tej części domu wymagał generalnego remontu. Czy można odzyskać zwrot?
Czy nieruchomość musi być przeznaczona na cele mieszkaniowe
Po generalnym remoncie domek letniskowy podatników będzie im służył jako dom całoroczny. Czy taki remont uprawnia do zwrotu?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kiedy prace remontowe objęte są częściowym zwrotem VAT
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania, oraz:
- Oświadczenia we wniosku
- Definicje remontów zawarte w ustawie
- Tytuły prawne przy remoncie