Loterie fantowe i promocyjne to gry losowe, które mogą być urządzane wyłącznie na zasadach określonych w ustawie o grach hazardowych. Podatnicy muszą spełnić ustawowe warunki, aby zorganizować loterię.

Czy loteria promocyjna to gra hazardowa

Przedsiębiorca prowadzi działalność handlową. W celu zwiększenia sprzedaży chciałby zorganizować w sklepie loterię promocyjną. Czy taka loteria podlega ustawie o grach hazardowych?

Czy wydanie zezwolenia podlega opłacie

Dom dziecka organizował loterie fantowe, nie uzyskując żadnych zezwoleń. Czy ubieganie się o zezwolenie wiąże się z opłatami?

Czy loteria fantowa wymaga zezwoleń

Szkoła zamierza urządzić loterię fantową. Dochód z loterii ma zostać w całości przekazany na pomoc w budowie szpitala dziecięcego. Czy do organizacji takiej loterii jest wymagane zezwolenie?

Czy loteria fantowa jest opodatkowana

Podatnik chce urządzić loterię fantową. Zastanawia się, czy w związku z tym będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku od gier.

Czy trzeba mieć świadectwo zawodowe

Przedsiębiorca będzie organizował loterię fantową z przeznaczeniem na cele charytatywne. Czy oprócz zezwolenia konieczny jest nadzór osoby posiadającej świadectwo zawodowe?

Czy urządzanie gier wymaga regulaminów

Podatnik będzie organizował loterie fantowe i promocyjne. Czy urządzanie takich gier wymaga sporządzenia regulaminów?

Czy konieczne jest sprawozdanie

Parafia chce zorganizować loterię fantową, a dochód z niej przeznaczyć na pomoc bezdomnym. Czy spełnienie tego celu trzeba dokumentować?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak właściwie zorganizować loterię fantową lub promocyjną.W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.