•  RÖDL & PARTNER POPROWADZĄ WARSZTATY. 24 stycznia w Poznaniu odbędą się targi Budma 2008. W ramach targów prawnicy i doradcy podatkowi z Rödl & Partner przeprowadzą dla przedsiębiorców warsztaty Twoja Firma Twoim sukcesem, czyli jak zostać przedsiębiorcą, które pozwolą na zdobycie praktycznej wiedzy m.in. dotyczącej wymogów formalnych do założenia własnej firmy, możliwości pozyskania kapitału i podatków.
  •  ECA BADA SPÓŁKI WCHODZĄCE NA GIEŁDĘ. Europejskie Centrum Audytu świadczy usługi badania sprawozdania finansowego dla Grupy Kościuszko Polskie Jadło, która w tym roku zamierza wejść na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
  •  NOWA SIEDZIBA ODDZIAŁU. Kujawsko-Pomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych zmienił adres. Obecna siedziba mieści się przy ul. Marszałka Focha 4, 85-070 w Bydgoszczy.
  •  NOWI PARTNERZY W SALANS. Do grona partnerów kancelarii prawnej Salans dołączyły Karina Furga i Anna Maria Pukszto. Karina Furga kieruje Zespołem Doradztwa Podatkowego, jest także doradcą podatkowym. Specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym, reprezentowaniu podatników w sporach z organami podatkowymi i celnymi oraz planowaniu i pomocy we wdrażaniu efektywnych podatkowo struktur prowadzenia działalności w Polsce i za granicą. Do jej specjalizacji należy także zarządzanie ryzykiem prawno-podatkowym w przedsiębiorstwach polskich i międzynarodowych. Anna Maria Pukszto jest radcą prawnym, kieruje Zespołem Prawa Upadłościowego i Naprawczego.
  •  NOWA SIEDZIBA KIDP. Od 1 lutego Biuro Krajowej Izby Doradców Podatkowych będzie się mieściło pod adresem: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 roku nr 3/310, 02-362 Warszawa. Jednocześnie nie zmieniły się inne dane teleadresowe siedziby samorządu. Bez zmian pozostają: numery telefonów: (022) 428 17 88, 428 88 89, faksu: (022) 350 65 85, adres e-mail: biuro@kidp.pl oraz godziny pracy biura.
  •  FINAŁ TAXAND CHALLENGE. 12 stycznia w siedzibie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi odbył się finał pierwszej edycji konkursu organizowanego przez Accreo Taxand - Taxand Challenge. W finale udział wzięły następujące osoby: Michał Malczewski, Krzysztof Rembierz, Daniel Szczepanik, Maciej Kacymirow, Michał Mąka, Marek Przybylski, Joanna Cieśla, Radosław Kitala, Rafał Sidorowicz oraz Jacek Kołacz. Do momentu zamknięcia tego numeru Doradztwa Podatkowego nieznane były wyniki konkursu. Poinformujemy o nich w kolejnym numerze.
  •  II ETAP EYE ON TAX. W styczniu zakończony zostanie II etap konkursu EYe on Tax, którego organizatorem jest Ernst&Young. Do II etapu zakwalifikowało się 70 drużyn. Lista zwycięzców II etapu zostanie ogłoszona w lutym. Finał odbędzie się natomiast w marcu. Zwycięzcy konkursu otrzymają po 4 tys. zł, System Informacji Prawnej Legalis oraz odbędą płatną praktykę w Dziale Doradztwa Podatkowego E&Y.