W czwartek eksperci z resortu finansów odpowiadają telefonicznie na pytania podatników związane z tegorocznym rozliczeniem podatku i składaniem PIT - informuje Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej.

Do fachowców z MF można dzwonić w czwartek w godz. 10-13.

Pod numerem telefonu 22 694 34 34 będą podawane informacje na temat ulg, rozliczenia małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci.

Numer 22 694 33 33 zarezerwowano dla spraw związanych z działalnością gospodarczą, najmem, sprzedażą nieruchomości.

Sprawy dotyczące opodatkowania dochodów z kapitałów pieniężnych można poruszyć pod numerem 22 694 33 33, zaś opodatkowania dochodów uzyskanych za granicą pod telefonem 22 694 37 37.

Kolejny dyżur telefoniczny ws. PIT-ów zaplanowano na 21 kwietnia

Ministerstwo podało, że kolejny dyżur telefoniczny zaplanowano na 21 kwietnia. "Jednak każdego dnia można zadawać pytania związane z rozliczeniem rocznym za pośrednictwem specjalnej aplikacji zamieszczonej na stronie http://pytanie.szybkipit.pl. Pomocy udzielają tam nie tylko eksperci z resortu finansów, ale również inni użytkownicy" - zapewnia MF.

Resort radzi, by - mimo że w tym roku okres rozliczeniowy dla rocznych deklaracji podatkowych mija 2 maja - z rozliczeniem nie czekać do ostatniej chwili.

Według MF wiele przydatnych informacji można również znaleźć na stronie www.szybkipit.pl na fanpage akcji www.facebook.com/Szybki.PIT oraz na kanale Ministerstwa Finansów na portalu YouTube.