Podatnicy, którzy są osobami niepełnosprawnymi lub mają na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, mogą skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej i pomniejszyć dochód o wydatki związane z rehabilitacją.

Czy koszty rehabilitacji odliczać od dochodu

Podatnik na początku 2010 roku uległ ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu. Ma orzeczoną niepełnosprawność. Czy wydatki poniesione na rehabilitację może odliczyć od dochodu w rocznym PIT?



Czy do ulgi potrzebne jest orzeczenie

Podatniczka czeka na komisję ZUS w sprawie orzeczenia o niepełnosprawności. Czy do skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w PIT potrzebne jest jej takie orzeczenie?



Czy matka odliczy wydatki na dziecko

Podatniczka ma niepełnosprawną od urodzenia córkę. Czy może odliczyć od swojego dochodu wydatki poniesione na jej rehabilitację?



Czy wszystkie odliczenia są ograniczone limitem

Podatniczka ponosi wydatki rehabilitacyjne, które chce odliczyć od dochodu. Czy wszystkie takie odliczenia są limitowane?



Czy ulgę uwzględnia się tylko w rocznym PIT

Od pół roku podatniczka prowadzi firmę. Jest osobą niepełnosprawną. Czy z ulgi rehabilitacyjnej może skorzystać tylko w rocznym PIT?



Czy ustawa zawiera katalog wydatków

W PIT za 2010 rok podatnik po raz pierwszy chce skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej. Jako osoba niepełnosprawna ponosił wydatki na leki, dojazdy na zabiegi rehabilitacyjne, wyremontował też swoje mieszkanie. Czy ustawa o PIT określa katalog wydatków, które mogą być odliczone w ramach ulgi rehabilitacyjnej?



To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Kto skorzysta z ulgi rehabilitacyjnej.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.