Najprostszą metodą na obniżenie PIT za 2010 rok jest skorzystanie z dostępnych ulg podatkowych. Przed końcem roku warto jeszcze przekazać darowiznę czy oddać honorowo krew. Jeśli dodatkowo zadbamy o dokumenty potwierdzające prawo do odliczeń, PIT za 2010 rok do zapłaty może wyjść nam znacznie niższy
Koniec każdego roku to czas rozpoczęcia przygotowań do rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych. W przyszłym roku będziemy składać PIT-y za 2010 rok. Najważniejsze to zebrać wszystkie potrzebne dokumenty. Większość ulg i odliczeń – które pozwalają nam zmniejszyć zobowiązanie podatkowe do zapłaty – jest tak skonstruowana, że gdy nie mamy odpowiednich dokumentów, czy to w postaci faktur, umów, czy zaświadczeń, nie można z nich skorzystać nawet wówczas, gdy wydaliśmy lub wydamy przed końcem roku pieniądze na cele objęte odliczeniem.
Warto wiedzieć, że dokumenty te musimy zgromadzić, ale nie dołączamy ich do zeznania podatkowego. Przechowujemy je jedynie na wypadek, gdyby urzędnicy zdecydowali się sprawdzić nasze zeznanie.
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji dowiesz się więcej na temat:

Wydatków internetowych

Ulg na dziecko

Ulg dla niepełnosprawnych

Zakupu medykamentów

Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak obniżyć PIT za 2010 rok.