Podatnik, który nie wykazał wszystkich dochodów przed urzędem skarbowym, powinien się liczyć z kontrolą. Gdy urzędnicy fiskusa zauważą nieprawidłowości, sprawdzą, dlaczego podatnik ukrył dochody i skąd te środki pochodziły.

Czy ważne jest pochodzenie majątku

Podatnik prowadzi firmę. Kupił właśnie mieszkanie z kilkuletnich oszczędności. Czy fiskus może sprawdzić, skąd podatnik wziął środki na kupno mieszkania?

Czy podatnik wskazuje źródło dochodów

Podatnik od 3 lat zarabia, pracując w różnych firmach. Czasem jest to etat lub jego część, czasem umowa cywilnoprawna. Czy rozliczając się z urzędem skarbowym, w każdym przypadku podatnik musi wskazać źródło przychodów?

Czy urząd zainteresuje się wydatkami

Podatnik kupił jacht i samochód. Czy takie wydatki mogą zainteresować organy podatkowe?

Czy ważny jest czas uzyskania przychodów

Urząd skarbowy rozpoczął wobec podatnika postępowanie w sprawie nieujawnionych źródeł przychodów w związku z kupnem dwóch domów 4 lata temu. Czy ważny jest moment uzyskania przychodów, za które majątek został nabyty?

Czy urzędnik skarbowy ustali przychody

Urząd skarbowy sprawdza, czy podatniczka nie ukryła części przychodów. Czy urząd oblicza wysokość zatajonych przychodów?

Czy wszystkie środki są opodatkowane

Wobec podatnika prowadzone jest postępowanie w zakresie nieujawnionych źródeł przychodów. W rozmowie z urzędnikiem podatnik wskazał, że środki, za które kupił m.in. dwa mieszkania, pochodzą z przestępstwa. Czy pieniądze z takiego źródła będą opodatkowane?

Czy urząd skarbowy sprawdzi dane

Podatnik w ramach kontroli nieujawnionych źródeł przychodów jako źródło sfinansowania zakupu mieszkania podał m.in. lokaty bankowe i darowizny od rodziny. Czy urzędnik może zweryfikować informacje, które podał podatnik?

Czy zgromadzone mienie to majątek

Urząd skarbowy, sprawdzając podatnika pod kątem ukrywania przychodów, bada m.in. jego mienie. Czy mienie to majątek podatnika?
To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz pełną treść artykułu w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak bronić się przed zarzutami urzędnika o zatajenie dochodów.