Pracownik, który otrzymuje od pracodawcy dodatkowe świadczenia, powinien sprawdzić, czy ich wartość nie powiększy przychodu do opodatkowania.

Czy świadczenie musi być tylko otrzymane

Firma podatniczki rozważa wykupienie dla wszystkich pracowników abonamentów medycznych. Podatniczka nie wie jednak, czy korzystać z takiej oferty. Czy tylko faktyczne otrzymanie abonamentu od szefa spowoduje powstanie u niej przychodu do opodatkowania?

Czy wartość karnetu zwiększy przychód

Podatnik otrzymał od swojego szefa karnet na zajęcia sportowe. Niestety nie miał jeszcze okazji z tej oferty skorzystać. Czy mimo to wartość karnetu zwiększy przychód podatnika?

Czy za auto służbowe trzeba płacić podatek

Pracownik otrzymał samochód służbowy, który jest mu niezbędny do wykonywania zadań na rzecz firmy. Czy otrzymanie auta firmowego wiąże się z powstaniem przychodu po stronie pracownika z niego korzystającego?

Czy każdy abonament będzie przychodem

Pracownik otrzymuje pakiet medyczny od swojego pracodawcy. W jego ramach zawarte są świadczenia, do zapewnienia których pracodawca zobowiązany jest przepisami kodeksu pracy, a także świadczenia dodatkowe. Czy taki pakiet medyczny zawsze będzie stanowił przychód pracownika?

Czy wartość stroju uwzględnić w PIT

Pracownicy spółki otrzymają nieodpłatnie stroje służbowe bez logo firmy. Czy wartość tego stroju jest przychodem pracownika?

Czy można ustalić wartość świadczeń

Podatniczka otwiera firmę, w której chce zatrudnić 3 pracowników. Wykupi dla nich abonamenty medyczne. Czy wiadomo, jak ustalić wartość takiego pakietu na jednego pracownika?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Które świadczenia od firmy podlegają PIT.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.