Zakaz pracy w niedzielę uderzy w centra outsourcingu księgowego i oznacza zwolnienia

autor: Łukasz Zalewski06.07.2010, 03:00; Aktualizacja: 06.07.2010, 10:35

Wprowadzenie przez Parlament Europejski zakazu pracy w niedzielę może doprowadzić do zwolnień w centrach outsourcingu księgowego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • hubert(2010-07-06 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Zakaz pracy w niedzielę uderzy w centra outsourcingu księgowego i oznacza zwolnienia - jest to bzdura. Nikt nie pomyśli o małych sklepach, które są pozamykane w niedziele. Otóż społeczeństwo oszczędza cały tydzień pieniądze nie kupując nic w małych sklepach po czy w niedziele jadą całą rodzina na zakupy do supermarketów. Tak więc małe sklepy wychodzi na to, że muszą iść pod młotek i stracić jedyne zródło utrzymania jak również miejsca pracy. Drugą sprawą jest to, że pracownicy supermarketów też chcieli by odpocząć w niedzielę.

    Odpowiedz
  • BEDLFER POLT WARSZ(2010-07-06 13:26) Zgłoś naruszenie 00

    MY BELFROWIE SZKÓŁ PRYWATNYCH WYSZYCH SPRZEDAWCY BUDOWLANCY PIELĘGNIARKI POCZTOWCY I LEKARZE JESTEŚMY ZA TAK TRZYMAĆ

    Odpowiedz
  • wika(2010-07-06 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Innymi słowy; szabas. Wszystko staje.Uwaga złodzieje i bandyci też, proszę o stosowną ustawę.

    Odpowiedz
  • Ted(2010-07-06 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Klient ma decydować czy chce kupowac w niedzielę.Ciągle ktoś ma ciągotki ,by wszystko narzucać.

    Odpowiedz
  • opt(2010-07-06 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    I jaki problem. Stracą pracę ale ile czasu zyskają na modlitwę.

    Odpowiedz
  • Michał(2010-07-06 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    A ja powiem tak. Jestem informatykiem i nie raz zdarza się jakaś awaria w niedziele. Poza tym nie mam dzieci, rodziny też zbytnio i lubię sobie popracować w niedzielę niż siedzieć i się nudzić.

    Pomyśleliście co by było gdyby jakaś serwerownia miała awarię w niedziele, a tu zakaz pracy i wszystko stoi? Ktoś pomyślał o stratach?

    A może ktoś powie co z Hutami gdzie działanie trwa na 3 zmiany bo pieców nie można wygasić. Wygaszenie takie kosztuję paręset mln zł.

    Ci mówiący o wolnej niedzieli widzą tylko swój czubek nosa oraz i tak pewnie mają wolne w niedziele. Zanim coś napiszecie to zastanówcie się.

    Dla mnie pomysł jest idiotyczny

    Odpowiedz
  • czy głupota ma granice???(2010-07-06 14:23) Zgłoś naruszenie 00

    A ja jestem ciekawy jednego.
    Który z posłów PE zainicjował zbieranie podpisów , w sprawie zamykania sklepów w niedzielę , oraz którzy posłowie podpisali się pod tym projektem.

    Coś wewnetrznie mi mówi ,że to nasi "wybrańcy", którzy jeżdzili z błogoslawieństwem do Pinotcheta.

    Odpowiedz
  • klara(2010-07-06 13:56) Zgłoś naruszenie 00

    trele morele - akurat. Niedziela jest do odpoczynku dla wszystkich !!

    Odpowiedz
  • Głupcy zawsze z nudów coś wymyślą.(2010-07-06 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    NAJPIERW PROSTOWALI OGÓRKI I BANANY - teraz chcą decydować za CZŁOWIEKA.
    NAKAZY, ZAKAZY, powinny sięgać na tyle aby;
    - czynić bezpiecznym nasze zdrowie i życie;
    - każdy krok dalej to;
    1.Ingerencja w naszą prywatność;
    2.Ograniczanie naszych swobód obywatelskich.
    Czyli zmniejszanie zatrudnienia, utrudnianie ludziom życia.
    Coś takiego ma przyszłość jak będą na świecie MUTANO - ROBOTY /bez głów/.

    Odpowiedz
  • aga(2010-07-06 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko dąży do redukcji zatrudnienia i gdzie się tu rozmnażać żeby te biedne dzieci dorastały w świecie bez przyszłości bez perspektywy na jakakolwiek prace jak słyszę o niżu demograficznym to mnie mdli...

    Odpowiedz
  • filologini(2010-07-06 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    No tak, kiedyś już tak było. Historia lubi się powtarzać. Szkoda tylko, że te powtórki idą na marne. A Polacy to już szczególnie celują w braku umiejętności korzystania z doświadczeń. Ktoś tam w dodatku bredzi o liberalizmie.

    Odpowiedz
  • solo(2010-07-06 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    jak zakaz to zakaz.dla policji,straży pogotowia,celników,kelnerów,ochroniarzy,energetyków,gazowników,lotników,kolejarzy,kierowców,pracowników stacji a jeszcze pracowników wodociągów. WOLNE DLA WSZYSTKICH.w d.. tzn w głowach się przewraca tym w parlamencie e.

    Odpowiedz
  • andy(2010-07-06 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ela; a dlaczego WYŁĄCZAJĄC służby publiczne ? Czy pracujący tam ludzie są gorsi od tych w sklepach ? Jeśli niedziela ma być wolna od pracy, to ABSOLUTNIE DLA WSZYSTKICH !!! A więc, służba zdrowia, kolejarze, stacje benzynowe, sklepy ale i księża też niech mają wolną niedzielę ! Niech staną elektrownie, gazownie, niech ma wolne straż, policja i wszyscy !!!

    Odpowiedz
  • Ela(2010-07-06 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Wyłączając służby publiczne takie jak ochrona zdrowia, policja, transport publiczny, wojsko i stacje benzynowe, niedziela powinna być BEZWZGLĘDNIE dniem wolnym od pracy! I niech ktoś nie myśli, że chodzi mi o względy religijne. Bynajmniej! Chodzi mi o zwykły ludzki rozsądek i umiar w pogoni za pieniędzmi. Nie ci pracownicy którzy pracują w ten dzień je zgarniają, tylko ich szefowie. Ludzie, nasi dziadowie walczyli o wolny czas od pracy. Miejcie dla Nich szacunek. Pieniądze to nie wszystko. Zdrowie jest cenniejsze.

    Odpowiedz
  • iwa(2010-07-06 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Totalna bzdura to co czytam,każdy ma prawo do niedzielnego odpoczynku.Czemu w Austrii są zamkniete sklepy i jest dobrze a nam ciągle coś sie wypomina o zwolnieniach i szantażuje ludzi,że jesteśmy za biedni,i tak Polacy bardzo ciężko pracują tylko że są okradani przez fiskalne koszty pracy.Zus NFZ to są duże składki a w zamian zero.

    Odpowiedz
  • k.(2010-07-06 07:50) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe co z transportem.
    Szczególnie z pociągami, które jeżdzą kilka godzin. Znikną połączenia niedzielne i dłuższe wieczorne w sobotę? Czy może godzina 0 i maszynista staje i udaje się do najbliższego wagonu sypialnego?

    Odpowiedz
  • kaki(2010-07-06 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    jesli sie pracuje gdzie indziej w niedziele moza rowniez i w polsce - unia bedzie musiala zmienic przepisy zeby rowniez niedziela byla dniem pracy

    Odpowiedz