Czy składka autocasco jest kosztem podatkowym

Na podstawie zawartej umowy leasingu operacyjnego spółka z o.o. będzie opłacać składki na autocasco od samochodu wykorzystywanego do realizacji usług na rzecz kontrahentów. Czy kwoty tej składki od auta wziętego w leasing można ujmować w kosztach?

Czy trzeba dokonywać amortyzacji auta

Mam zamiar wziąć w leasing samochód. Umowa zaproponowana przez firmę leasingową ma opierać się na zasadach leasingu operacyjnego i ma być podpisana na 36 miesięcy. Czy od takiego pojazdu będę odprowadzał odpisy amortyzacyjne?

Czy podatek od środków transportowych to koszt

Negocjuję z firmą umowę leasingu na dwa samochody, które będę używał w działalności gospodarczej. W umowie leasingu operacyjnego jest zapis, że mam obowiązek zapłaty podatku od środków transportowych. Czy kwotę tego podatku będę mógł zaliczyć do kosztów?

Czy trzeba korygować VAT od wykupu samochodu

Przedsiębiorcy kończy się umowa leasingu operacyjnego samochodu osobowego. Zamierza wykupić samochód i od razu go sprzedać. Czy będzie miał obowiązek korekty VAT odliczonego przy wykupie samochodu?

Czy skrócenie umowy wpływa na koszty

Wspólnicy spółki jawnej zamierzają rozwiązać umowę leasingu operacyjnego przed upływem okresu oznaczonego w umowie i następnie wykupić samochód. Czy wcześniejsze rozwiązanie umowy wpłynie na rozliczenie kosztów wynikających z umowy?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak podatkowo rozliczyć leasing samochodu służbowego.
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.