Podatki 2009: Mniej stawek, te same koszty i niższa ulga na dzieci

autor: Krystyna Górczak06.10.2008, 03:00; Aktualizacja: 19.12.2008, 12:34

Mimo obniżenia stawek i podniesienia progu podatkowego w przyszłym roku wolna od podatku będzie dokładnie ta sama kwota co dziś. Zmaleje też ulga na dzieci.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • kamil(2010-02-11 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    do ali wyobraz sobie ze wszyscy pozakladali firmy to kto tam bedzie pracowal chyba dzieci zprzedszkola

    Odpowiedz
  • Ewa(2010-02-03 07:59) Zgłoś naruszenie 00

    A czy wie ktos do kiedy pracodawca powinien nam dac zeznanie ??

    Odpowiedz
  • Kryzys(2010-01-11 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do Bary.
    A jak firma ma 1oo mln dlugu to prezes powinien doplacic 1mln z wlasnej kieszeni???

    Odpowiedz
  • rychu(2010-01-03 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    wszystko co robi ekipa Tuska jest robione pod dyktando bogatych

    Odpowiedz
  • CELSUS.178 r.n.e.(2009-07-16 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jest obrazą ludzi myślących, że emeryt płaci drugi raz podatek od najniższej emerytury !, A Krk koncern religijno-politczny-rozrywkowy, nie płaci podatków
    i jeszcze dostaje od tzw. rządu RP DANINĘ np. w 2008 roku ponad 3 miliardy złotych!!! Lista nie jest pełna ! Oto tanie państwo, ale dla samuch swoich ! Ave.
    PS. Emeryt jak pracował to już raz płacił, podatek i składki emerytalne !!!

    Odpowiedz
  • B.K.(2009-02-28 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Do Edyty! Ja uważam,że ulga prorodzinna pani przysługuje za 8/12,ponieważ dziecko w 2008 r. nie osiągnęło dochodów większych niż 3091zł brutto.

    Odpowiedz
  • za mloda by sie odzywac(2009-02-15 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    No jasne z pewnoscia jestem mniej inteligentna/y od Pana/Pania gdyby nie obowiazek edukacji nie skonczyl(a)bym nawet podstawowki a caly miesiac leze i pachne ze szklanka whiskey na szezlongu i po kolejnym przeczytaniu komentarzy uważam je nadal za pełne pogardy dla tych którzy sobie w życiu radzą " NALEZY PANI DO KASTY BOGATYCH I CHCIWYCH ŻARŁACZY ", "tak z ulicy pani wskoczyla ,czy mamuska i tatusiek pomogl" "Myślę że ktoś inny na Ciebie pracuje", "PROPOZYCJE ODSTRZELENIA"NIEUDACZNIKOW" I STANELA DO TEJ ROZWALKI Z KALASZNIKOWEM " nie wszystkie te komentarze dotyczyly moich wypowiedzi ale to nie istotne

    Odpowiedz
  • 59(2009-02-13 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    Do 54 i 58
    Nie sądzę że jesteś po studiach. Gdybyś dokładnie przeczytała komentarz to może doszłabyś do innych wniosków.
    Jeżeli chodzi o 300godz. miesięcznie to nie rozśmieszaj mnie. Myślę że ktoś inny na Ciebie pracuje, ale mnie to nie interesuje. Nie mogę znieść pogardy ze strony młodych ludzi dla starszych osób.
    Polecam raz jeszcze przeczytać wcześniejsze komentarze, to może zrozumiesz
    o co mi chodzi.

    Odpowiedz
  • sierota(2009-02-12 20:49) Zgłoś naruszenie 00

    A nie pomógł ani tata ani mama ale jak się przez cale studia pracowalo na wolontariatach poswiecajac zycie prywatne to doceniono moje doswiadczenie i przede wszystkim mam konkretny zawod a nie tylko ogolne pojecie o wszystkim i chec marudzenia. Nikim nie wzgardzam i nikogo nie wyzywam w przeciwienstwie do wielu uczestnikow tego forum. Bogatym tez nie wypominam pieniedzy bo interesuje mnie wlasne zycie nie cudze. Nie moge tylko zrozumiec dlaczego tak wielka nienawisc do ludzi ktorzy cos w zyciu osiagneli. nie wszyscy bez pieniedzy to nieudacznicy i obiboki a nie wszyscy z pieniedzmi to zlodzieje i wyzyskiwacze.
    Moze troche wiecej milosci i zrozumienia dla innych w tym naszym katolickim kraju powinno byc, tym bardziej że porzucilismy bajke o tym ze wszyscy powinni miec po rowno.

    Odpowiedz
  • chetny(2009-02-11 12:49) Zgłoś naruszenie 00

    do 54 - mam wyksztalcenie ,predyspozycje itp - prosze o propozycje wolnego etatu porownywalnego do pracy pani - bez układow ,znajomosci ,przedplat - tak z ulicy pani wskoczyla ,czy mamuska i tatusiek pomogl

    Odpowiedz
  • osiag(2009-02-11 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    do GK - na osiąg prezesa ma praca pracownika - bez tej pracy osiąg mialby wartosc 0

    Odpowiedz
  • NIEUDACZNIK(2009-02-11 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    PANI ALU - PO WYPOWIEDZI WIDAC ZE NALEZY PANI DO KASTY BOGATYCH I CHCIWYCH ŻARŁACZY - KTOS KTO ZNA RZECZYWISTA SYTUACJE WIEKSZOSCI SPOLECZENSTWA NIE MIALBY ODWAGI NAPISAC CZEGOS TAKIEGO .PROPONUJE ABY UZUPELNILA PANI SWOJA WYPOWIEDZ O PROPOZYCJE ODSTRZELENIA"NIEUDACZNIKOW" I STANELA DO TEJ ROZWALKI Z KALASZNIKOWEM JAKO PIERWSZA- BYLOBY TO UZUPELNIENIEM STYLU I MYSLI PANI W SWYM KOMENTARZU

    Odpowiedz
  • do 50 Karo(2009-02-10 20:50) Zgłoś naruszenie 00

    załamana jestez panujaca zawiscia do ludzi ktorzy pieniadze maja moze nie tach ogromne jak prezesi wielkich korporacji ale wchodzili w 3 próg. Ja nie pochodze z bogatej rodziny a w czasach przemian byłam w podstawówce. Konczyłam państwowe szkoły i nikt mi nic za darmo w życiu nie dał. Uczciwie pracuje około 300 godzin miesiecznie i dlatego mam pieniadze. Czekam jeszcze aż ktoś napisze że okradam także biednych rolników ubezpieczonych w KRUS zaraz po tym jak dokonam aborcji potem oddam dziecko gejom do adopcji, babcie poddam eutanazji, bezrobotnemu skubne nerke i td...
    Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczciwie pracujących ludzi, którym niekoniecznie dane jest mieć dzieci i apeluje nie wstydzmy się gosposi :)

    Odpowiedz
  • DLA e.m.(2009-02-10 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Art. 6, ust. 4, pkt 3 "updof" to określa:
    3) do ukończenia 25 roku życia uczące się w szkołach, o których mowa w przepisach o systemie oświaty, przepisach o szkolnictwie wyższym lub w przepisach regulujących system oświatowy lub szkolnictwo wyższe obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie, jeżeli w roku podatkowym nie uzyskały dochodów podlegających opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27 lub art. 30b w łącznej wysokości przekraczającej kwotę stanowiącą iloraz kwoty zmniejszającej podatek oraz stawki podatku, określonych w pierwszym przedziale skali podatkowej, o której mowa w art. 27 ust. 1, z wyjątkiem renty rodzinnej

    Odpowiedz
  • MB(2009-02-08 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Do Ali: Kto ci nawkładał do głowy,że opieka dopłaca do najbiedniejszych. Idź do opieki społecznej i postój pod drzwiami, to ci uszy zwiędną jak ludzie wykłócają się o jakąkolwiek pomoc na chleb. Ambitny nie pójdzie i nie będzie się wykłócał, woli głodować i mieć zdrowe nerwy. Takich kto nie idzie o pomoc do opieki społecznej jest większość, o tym statystyki nie mówią, ani nie mówi o tym rząd - zmowa milczenia. Poczytaj zachodnią prasę o polskiej biedzie.

    Odpowiedz
  • e.m.(2009-02-08 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    ma problem,otóż mój syn jest ubiegłorocznym maturzystą,absolwentem technikum.W maju 2008 zdawał maturę,w czerwcu 2008-zdawał egzamin zawodowy,w pażdzierniku dopiero poszedł do slużby zastępczej w policji.za jaki okres mogę odliczyć ulgę prorodzinna na syna za 2008 r.??(za 6 czy 8 m-cy??)

    Odpowiedz
  • do Ali, Agi i im podobnych(2009-02-07 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej byłoby gdyby:
    -nie rodziły się dzieci bo to kłopot, lepsze są związki homoseksualne przynajmniej bezpiecznie,
    -byli sami przedsiębiorcy- biednych zmusić do pracy za grosze, zamknąć im gęby, żeby nie marudzili że nie mają co do garnka włożyć.
    -starym już schorowanym -zastosować eutanazję,
    -niepełnosprawnych ale jeszcze młodych - przeznaczyć na przeszczep jeszcze zdrowych organów,
    Nie chcę żyć w takim państwie. Hitlerowskie metody.
    Ci biedni zostali biednymi dlatego, że byli uczciwi przez całe swoje życie i nikt im nic nie dał. Często harowali po godzinach, do pracy dojeżdżali po kilkadziesiąt km. tracąc czas, żeby zarobić na mieszkanie, potem na naukę dzieci itd itd. Teraz kiedy dzieci już się wykształciły, to musiały wyjechać, bo w kraju nie było dla nich miejsca u pracodawców takich jak np. Wy. Nie mieli poparcia i znajomości. Po drugie często byli wykorzystywani a potem zapłacono im na umowę grosze a resztę do ręki. Oczywiście tego władze nie widzą. Szkoda słów!

    Odpowiedz
  • asesor(2009-02-04 09:02) Zgłoś naruszenie 00

    wierzcie co MÓWI DONALD, TO WYJDZIECIE JAK ZABŁOCKI NA MYDLE !!!
    PATRZCIE CO ROBI !!! I DOPIERO GŁOSUJCIE !!! MATOŁY CO GŁOSOWAŁY NA PO-PSL ZGOTOWAŁY POLAKOM TO BAGNO I PRZEPAŚC, PODEPTANIE UCZCIWYCH LUDZI !!!

    Odpowiedz
  • DON WASYL(2009-02-03 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    DO BARRY KENT JEŚLI FIRMA PONOSI STRATY PATRZ. BANKI ,MOTORYZACJA ,ORLEN TO ZGODNIE Z TWOJA LOGIKĄ PREZESI POWINNI DOPŁACIĆ DO FIRMY NAWET 1MLN Z WŁASNEGO MATKU

    Odpowiedz
  • Aga(2009-02-02 15:30) Zgłoś naruszenie 00

    heh;) fajnie to opisalas Alu...Tylko wiesz co Ci nieudacznicy czasami to naprawde schorowani ludzie a rzad tak poprostu ich okrada tymi wszystkimi podatkami!

    Odpowiedz