Ministerstwo wstrzymuje 1 proc. podatku

11.02.2010, 03:00; Aktualizacja: 11.02.2010, 14:12

Minister finansów zabronił wprowadzania do systemu skarbówki zeznań z 1 proc. podatku dla organizacji pożytku publicznego, które nie są wpisane do bazy urzędowej. Wpłaty z 1 proc. nie mogą być też przekazywane wcześniej niż w terminie ustawowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • misiu(2010-02-11 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Najwyższy czas skończyć z wszelkiego typu wytycznymi. Ustawa jest ustawą i powinno się ją interpretować dla dobra podatnika.

    Odpowiedz
  • wAg(2010-02-11 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu GP napisało jak jest.
    MF robi z ludzi pacanów i zwala wszystko na szeregowych pracowników a samo umywa ręce.

    Odpowiedz
  • znawcatematu(2010-02-11 21:21) Zgłoś naruszenie 00

    Już są następne wytyczne, zapraszam na www.skarbowcy.pl

    Odpowiedz
  • wiktor(2010-02-11 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Gnoje z PO znowu zaczynają oszukiwac.. tfu

    Odpowiedz
  • Fila(2010-02-11 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Oszustwa dokonuje się na tych najbiedniejszych i pokrzywdzonych,ciągle patrzą co by tu uczknąć z tych "niedołężnych darmozjadów".
    Ale rząd sobie pensje i premie regularnie wypłaca,ba! nawet podwyższa z naszych podatków, za co? Za to , że jesteśmy z dnia na dzień coraz to bardziej poniżani i niegodni ludzkiego traktowania.

    Odpowiedz
  • Zlikwidować koryto!(2010-02-11 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś sam wysyłałem przelew na 1% podatku (a często i więcej) dla organizacji. Przelew był robiony ma lutym-marcu. Teraz - dla naszego dobra oczywiście - US ma robić przelewy.
    Chodzi wyłącznie o to aby ta kasa leżała na kontach US przez ponad pół roku! Założę się o duże piwo, że wybuchnie niedługo afera, że US w ogóle nie przekazał niektórym darowizn!
    Państwo nie powinno się mieszać do tych spraw!

    Odpowiedz
  • ed(2010-02-11 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ministerstwo finansów ciągle tych na dole ma za głupków. Wiocha najechała na W-wę i musi pokazać swoją ważność, nie mylić z mądrością. Dzisiaj na żadnym stołku, w żadnym ministerstwie nie ma ludzi doświadczonych, wszyscy są znajomymi kacyków. Ten proces zaczął niestety PIS rozwalając ustawę o służbie cywilnej!!!

    Odpowiedz
  • januszd65(2010-02-11 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Od GAZETY PRAWNEJ prawnej żądałbym analizy fachowej a nie politycznej wstyd mi za tą gazete , chciałbym wszystkim przypomnieć że terminy zwrotu 1 % są przesunięte ze względu na to że teraz można przekazywać 1 % na korektach deklaracji rozl i tak pit 28 można korygować z 1 % do końca kwietnia a pity 36 , 37 do końca czerwca , stąd te teminy zwrotu 1 % , jeżeli fachowcy w gazecie prawnej tego nie rozumieją to trzeba ich wysłać do super expresu tam można pisać dowolne głupoty. Sprawa korekt i możliwości odliczania w nich 1% została zmieniona na wniosek OPP.

    Odpowiedz
  • uważna(2010-02-11 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    A pieniądze i tak pracują na rzecz Skarbówki na kontach bankowych...ciekawe gdzie naliczone odsetki zostaną przelane???

    Odpowiedz
  • wAg(2010-02-11 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    Ad 8:uważna i prawie wszycy inni
    Odsetki przelewane są na prywatne konta na Kajmanach, gdzie rok w rok balują urzędnicy skarbówki /wszyscy - z US-ów, IS-ów, UKS-ów i Ci z MF-u/!
    Haha!!Hehe!!Hihi..
    Ludzie, leczcie się..na nogi, bo na głowę już za późno..

    Odpowiedz
  • rrr(2010-02-11 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ad 8 i 9 jak sie nie ma wiedzy to lepiej nie klepac !!! Pieniadze na koncie budzetu Panstwa nie sa skarbowki tylko budzetu Panstwa. A 1% powinien byc zlikwidowany !!! na charytatywe daje sie z wlasnych dochodow, a nie y podatkow naleznych Panstwu. Podatkisa na szkoly, szpitale i wydatki panstwa polskiego. !!!

    Odpowiedz
  • jRk(2010-02-11 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    Ad 8 i 9 - rzeczywiście klepiecie głupoty - podatek nie należy do skarbówki tylko do Państwa Polskiego i stanowi dochód budżetu - qrde na zchodzie nawet dzieci o tym wiedzą a tu ciągle taki ciemnogród.
    Co do akcji 1% - bardzo dobra idea i na wno nie powinno się likwidować tych ureulowań.

    Odpowiedz
  • Naiwny(2010-02-12 00:39) Zgłoś naruszenie 00

    A Z czyich pienięddzy w takiej organizacj żyje preześ i jego panie " Krawczyk " ???

    Odpowiedz
  • inż. Mamoń(2010-02-13 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Rządzący nami są tak obsesyjnie oszczędni, że wkrótce zaczną wyjadać spod własnych tyłków. Oczywiście najpierw powstanie instrukcja, jak opodatkować to co (używając języka Szwejka) wyknocą...

    Odpowiedz
  • _autor(2010-02-13 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawy powinny być tak napisane aby nie potrzebna była jakaś interpretacja. Ale nie! Jak osły zajmują sie tylko swoimi i rodzinnymi interesami to nie ma czasu na prace nad ustawami. Swoją drogą nikt nie wie który poseł i jego protegowani prawnicy przyczynił sie do danej ustawy-bubla.

    Odpowiedz
  • Leo(2010-02-16 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    To Minister zabronił czy pozwolił wprowadzać? Bo tytuł art. mija się z treścią

    Odpowiedz