Nowe przepisy o kasach fiskalnych dla lekarzy i prawników w połowie 2010 r.

22.10.2009, 13:34; Aktualizacja: 22.10.2009, 13:42

Przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie mieli obowiązku stosowania kas fiskalnych, będą musieli z nich korzystać nie wcześniej niż w czerwcu lub wrześniu przyszłego roku - zapowiedział dziś w Sejmie wiceminister finansów Maciej Grabowski. Chodzi przede wszystkim o lekarzy i prawników.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • maverick(2009-12-11 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    ale jatka, musi że chodzi o potężną kasę przy której wszelkie Masy, Pershingi i całe to pożal się boże "państwo" to pikuś.

    Odpowiedz
  • JWH(2009-11-04 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    ODPOWIEDZ DLA -LEKARZ- JAK BĘDZIECIE MIEĆ DROGIE USŁUGI TO KLIENCI-PACJENCI NIE PRZYJDĄ DO WAS POJADĄ ZA GRANICĘ TAK JAK TERAZ CORAZ CZĘŚCIEJ ROBIĄ PACJENCI ZE ŚLASKA JADA NA ZABIEGI CZY WIZYTY DO CZECH LUB SŁOWACJI BO TANIEJ , WRÓCI ZAWÓD BABCI ZNACHORKI FELCZERA WIĘC PIKUŚ SPOŁECZEŃSTWO JEST CORAZ BIEDNIEJSZE . WIDZĘ BO PROWADZE DZIAŁANOŚĆ OD 1992 ROKU I IDĘ NA EMERYTURĘ .POLSKICH KONOWAŁÓW MIERNOT UNIA NIE CHCIAŁA BO TAM TRZEBA UMIEĆ I UCZCIWIE PRACOWAĆ NA JEDNYM ETACIE I ODPROWDZAĆ PODATEK. OD KAŻDEGO FUNTA . WYSTARCZY ZOBACZYĆ POLSKICH LEKARZY W ANGLI CZY IRLANDII JAKIE TO MIERNOTY NAWET ICH NIE PRZYJELI DO SZPITALIPRZKŁAD WNUCZKA W IRLANDII LEKARZ POLAK NIE WIE DLACZEGO Z CZEGO. KASY CÓRKA MU NIE DAŁA BO ZA CO.

    Odpowiedz
  • Lekarz(2009-10-31 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Szanowni Pacjenci-dziwię się ile jadu wobec prawników i lekarzy jest tych komentarzach.Proponuję nie plujcie na mnie-leczcie się sami skoro tak wszystko dobrze wiecie.A ja Pasaożyt znajde sobie inne pasożytnicze zajęcie.Dużo zdrowia dla Szanownych Pacjentów tych naprawdę chorych i tych toksycznych...Całuję Was mocno jeszcze Wasz Pasożyt...

    Odpowiedz
  • L E K A R Z(2009-10-23 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem lekarzem. To nie lekarzom się upiekło a pacjentom. U mnie ceny od chwili wprowadzenia będą podniesione nie o 19 % a o 40% . Bo tak. Chcieliscie to macie:-) . A co:-)

    Odpowiedz
  • UKS(2009-10-22 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    Lekarze = pasożyty !

    Lekarze nie mają prawa podnieść ceny za usługi, bo w Polsce za usługi medyczne publiczne jest naliczany 0% VAT (zwonione), zaś prywatni maja 7% VAT ... ale jesteśmy w UE, zatem zgodnie z VI Dyrektywą, wszystkie usługi medyczne są zwolnione z VAT (0%).

    Jakim prawem lekarze ogłaszają, że podniosą cenę usług, jeśli zostaną wprowadzone kasy fiskalne, jeśli cena finalna się nie zmieni, nie zmieni się podatek VAT (0%) ?

    Nie do końca konowały ! Ale już zaczynacie kapować i drżeć ze strachu !

    Kształtować dowolnie cenę za usługę możecie, ale nie wciskajcie kitu, że to przez kasy fiskalne.Za kasę jeszcze można sobie odliczyć, dopytaj w skarbowym, niemoto.

    Będąc na zasadach ogólnych, KPiR, wliczacie koszty. Zaś VAT, jeśli będzie 0%, będzicie mogli sobie odliczyć podatek VAT od należnego naliczony, wtedy albo zapłacicie, albo US Wam zwróci VAT od zakupów i kosztów. Ale właśnie dopiero wtedy, jak wprowadzą Wam kasy. A największym plusem będzie wykazanie poprzez kasy i regulujące mechanizmy odliczeń w PIT rocznych Wasze dochody, które teraz ukrywacie, kpiąc sobie z reszty społeczeństwa.

    Teraz jesteście tylko PASOŻYTAMI !!!

    Odpowiedz
  • ira(2009-10-22 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    i znow lekarze swięte krowy na pewno nie pojdę na po

    Odpowiedz
  • was - 42(2009-10-22 17:48) Zgłoś naruszenie 00

    Zgodnie z Konstytucja RP /wszyscy obywatele sa rowni wobec prawa/ nie moze byc ,,Swietych Krow" i wszyscy, ktorzy prowadza jakakolwiek dzialalnosc gospodarcza czy uslugowa winni posiadac KASY FISKALNE -bez wzgledu na wysokosc dochodu.Nawet spredajacy przyslowiowa pitruszke na targowisku.

    Odpowiedz
  • lekarze to inna broszka(2009-10-22 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Kasy fiskalne ma juz wiekszosc prawnikow,a w szczegolnosci notariuszy...
    Tak wiec przywilej to dla nich zwykly pic na wode...

    Odpowiedz
  • wkurzona do białości(2009-10-22 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle znowu sie udało lekarzom i prawnikom! Kiedy wreszcie te nieroby zrobią jakieś przepisy na czas. Babcie klozetowe potrafiły się szybko nauczyć obsługiwać kasy fiskalne, a prawnicy i lekarze są głupsi? Czy chodzi po prostu o to, żeby jeszcze trochę pooszukiwali fiskusa. Brawo PO - znowu prawo dla głupich i biednych? Kolejny kwiatek do kożucha dla tych nieudolnych urzędasów z PO i PSL. Poczekamy do wyborów i wystawimy wam rachunek że hej. A może chodzi o to by lekarze i prawnicy jako ci bogatsi mogli wpłacać na fundusz wyborczy PO zamiast Sobiesiaka i Koska? Bo przecież ani taksówkarz ani babcia klozetowa tego nie zrobią!

    Odpowiedz
  • wolny(2009-10-22 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    jezeli chodziło o taksi to sie nie martwiono , ze podatnik nie wie, czas najwyzszy aby szczegolnie prawnicy mieli kasy, bo wcale nie prowadzą starannie spraw klientów, a kasują krocie do kieszeni, poza fiskusem, oby tylko nie było jak zwykle, ze nici z tych propozycji kas..

    Odpowiedz