Celnicy rozpakują i sprawdzą krajowe paczki

autor: Krystyna Górczak06.10.2009, 03:00; Aktualizacja: 06.10.2009, 14:01

Celnicy będą kontrolowali nie tylko paczki nadsyłane z zagranicy, ale także te przesyłki krajowe, które zawierają wyroby akcyzowe.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Kontrola przesyłek krajowych????(2009-10-06 07:48) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś już na głowę upadł???

    Odpowiedz
  • czytacz(2009-10-06 08:01) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzić jednolicie obowiązujące podatki i nie będziemy musieli dostrajać systemu podatkowego co 3 miesiące.
    Życie w Polsce to Luksus, więc wprowadźmy akcyzę wszędzie. A po 3 miesiącach schowajmy ją w VAT.
    A po 3 miesiącach przyponijmy sobie, że jest taki zapomniany instrument jak akcyza.
    I po 3 miesiącach wprowadźmy ją na nowo
    Co 3 miesiące ją dostrajajmy.
    Dojdźmy do wniosku po 3 latach, że życie w Polsce to LUKSUS. Jest co robić...

    Odpowiedz
  • HL(2009-10-06 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Ten projekt niczym się nie różni od dotychczasowego rozporządzenia. Nie wiem czym się tu podniecać.

    Odpowiedz
  • ŁOWCA DEBILI(2009-10-06 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Wracają czasy PRL-u... Poza tym, to chyba celowe, destrukcyjne działanie polegające na odwróceniu koncentracji zadań - przesunięciu uwagi ze spraw istotnych, sfery rzeczywistych zagrożeń, nowych zadań z nowej ustawy o służbie celnej (np. z obszaru kontroli hazardu) na sprawdzanie, czy w dwóch flaszkach wysyłanych z Polski jest ocet winny, czy już winiak Podpowiem coś więcej - CBA powinno jeszcze potem weryfikować kontrolę cła, bo przecież powszechnie wiadomo, jakie będą monstrualne straty dla budżetu, gdy niebawem w grudniowych paczkach świątecznych...Aż włosy stają na głowach, nawet kompletnie łysych! A i ETS w Strassburgu będzie miał co robic.

    Odpowiedz
  • HL(2009-10-06 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do 4: powtarzam:

    nowe rozporządzenie praktycznie niczym nie różni się od poprzedniego.

    Odpowiedz
  • AD Łowca Debili(2009-10-06 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Wracają czasy PRL-u ...? Jesteśmy już chyba zdecydowanie dalej a peerelowski totalitaryzm przy obecnych "naturalnych" standardach to mały pikuś...

    Odpowiedz
  • Janusz(2009-10-06 12:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Pikuś

    Odpowiedz
  • ŁOWCA DEBILI(2009-10-06 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    Panie HL: po pierwsze - od kiedy to wydaje się dwa identyczne rozporządzenia?
    Po drugie - gdyby krytyka obowiązującej normy prawnej była bezsensowna, to nigdy nie można byłoby zmieniać prawa w kierunku pożądanym z uwagi na potrzeby państwa i społeczeństwa, czy też wygodnym dla decydujących o stanowieniu prawa. Ale to przecież wykład chyba dla uczniów szkoły podstawowej , nieprawdaż wielce szanowny HL. Opuściłeś jakieś zajęcia...a szkoda!

    Odpowiedz
  • rydzykant(2009-10-06 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    Tych "ludzi" już całkiem poj..ało.Teraz będą zwolnienia na poczcie.Przy okienku będą pracować celnicy-będą porównywać dowody nadania z zawartością paczki.Jeśli wyślę pocztą szwagrowi pół litra to ile z tego zabiorą do analizy?

    Odpowiedz
  • filologini(2009-10-06 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Państwo POlicyjne. Jak długo będziemy to tolerować?

    Odpowiedz
  • Lotar(2009-10-06 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    wyj..ać ten rząd i takich porawodawców!

    Odpowiedz
  • HL(2009-10-06 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    Do 8:
    Jak zmienia się przepis ustawy, w którym zawarta była delegacja do wydania rozporządzenia, to wydaje się nowe rozporządzenie.
    Ale to już niestety wykład dla studentów II roku, a więc dla pana za trudny.

    Odpowiedz
  • orinoco(2009-10-06 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wrażenie, że po wejściu Polski do UE, Służba Celna nie za bardzo wie co z sobą począć. Ostatnio w centrum kraju zatrzymali do rutynowej kontroli Cinquecento na lokalnych blachach.
    Po co? Po nic, po prostu nie mają lepszych zajęć.

    Odpowiedz
  • cygan(2009-10-07 11:43) Zgłoś naruszenie 00

    mafia celna już nie ma gdzie dorobić na granicy to znalazła sobie żródło dochodów w kasynach.Co na to pruszków i wołomin?

    Odpowiedz