Małe firmy już mogą rezygnować z ksiąg rachunkowych

autor: Agnieszka Pokojska22.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 23.08.2008, 15:29

Limit dla prowadzenia ksiąg rachunkowych wzrósł do 1,2 mln euro. Można powrócić do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów. Aby zmienić zasady rozliczeń, należy zamknąć księgi rachunkowe 31 sierpnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • maja3333(2008-08-22 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    W ciągu roku podatkowego wprowadzić takie zmiany to niezła zabawa dla księgowych
    Gratulacje dla ustawodawców

    Odpowiedz
  • GK(2008-08-22 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    "podatek dochodowy za pozostałe w magazynie materiały i towary będzie zapłacony 30 kwietnia roku następnego" - od kiedy to podatek dochodowy płaci się od zapasów? :)

    Odpowiedz
  • Bianka(2008-08-22 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Litości! W takiej gazecie takie błędy? I to w podtytule artykułu: "Limit dla prowadzenia ksiąg rachunkowych wzrósł do 1,2 mln zł"! Ja wiem, że chodzi o euro a nie złotówki, ale laik jest skołowany! Nawet do przepisywania artykułów do netu trzeba zatrudniać ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o tym, z czym przyszło im pracować! Czytałam gdzieś, że z "umacnianiem się złotówki" przewidują koniec, a na koniec roku kurs euro na 4,20 zł! Ale w gospodarce i na giełdach "nigdy nic pewnego", bo ekonomia nie jest nauką ścisłą...

    Odpowiedz
  • uschi(2008-08-22 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Do GK - "podatek dochodowy za pozostałe w magazynie materiały i towary będzie zapłacony 30 kwietnia roku następnego" - to był oczywisty skrót myslowy. Oznacza, że podstawa opodatkowania podatkiem dochodowym obnizona dzieki zwiekszonym zakupom towarów handlowych w danym roku podatkowym, zostanie skorygowana o zapas towarów, którym faktycznie dysponował przedsiebiorca na koniec roku, dopiero przy rocznym rozliczeniu dochodu. U osób fizycznych nastąpi to najpóźniej do 30 kwietnia roku nastepnego. Tak wiec dysponujesz przez 4 mies. dodatkowymi funduszami.

    Odpowiedz
  • nie księgowa(2008-08-22 13:01) Zgłoś naruszenie 00

    A kiedy ma zapłacić podatek osoba fizyczna, która prowadzi ks. handlowe???

    Odpowiedz
  • MacGyver(2008-08-24 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    czy ta zmiana oznacza, że zmieni się moment obligatoryjnego przekształcenia spółki cywilnej w jawną?

    Odpowiedz
  • sympatyk -sam jestem dziennikarzem(2008-08-25 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Agnieszko co Pani sądzi o certyfikatach księgowych które będą wydawały organizacje utworzone po roku1989 ? czy Pani wie coś na ten temat ? Czy Pani nie wolno o to pytać? a może i pisać? Kazdy ma swojego Pana."zawód dziennikarza i kominiarza to zawody trudne intencje są czyste ale rece... " przeczytałem gdzieś w komentarzach że jesteście tendencyjni chcę w to niewierzyć

    Odpowiedz