66 proc. osób nie wie o uldze na krew

14.08.2008, 03:00; Aktualizacja: 14.08.2008, 09:35

O tym, że honorowe oddawanie krwi uprawnia do ulgi podatkowej, nie wie 66 proc. osób, które wzięły udział w sondzie GP. Odliczenie może wynieść nawet 2,5 tys. zł.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • stapoz(2008-09-01 00:26) Zgłoś naruszenie 00

    mira wczytaj się w artykuł prasowy ,a później pisz -żaden krwiodawca nie dostaje 130 czy 170 zł.-to jest wycena 1l

    Odpowiedz
  • mohoairhead(2008-08-18 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    To, że resort finansów to krwiopijcy nigdy nie miąłem wątpliwości, ale żeby do tego stopnia ?!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-08-16 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Miro, proszę przeczytać dokładnie artykuł, 130 zł to jest odpis od dochodu, czyli dawca dostanie z tego 19% tzn. 24,70zł.

    Odpowiedz
  • co za ludzie.......(2008-08-16 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    A czym sie rozni to osocze i jego pobieranie od normalnej krwi?

    Odpowiedz
  • rejent(2008-08-16 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Założę się ,że najbogatsi lecą na umór!

    Odpowiedz
  • amen(2008-08-16 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    do Mira, oddaje Pani krew? Może otrzymała Pani krew? Oby apele o oddawanie krwi nie miały związku z ratowaniem Pani życia.

    Odpowiedz
  • mira(2008-08-15 12:56) Zgłoś naruszenie 00

    130,- zł. za 1 litr oddanej krwi przez osobnika, a 170,- zł. za 1 litr osocza jest to wystarczająca kwota i winna satysfakcjonować już każdą osobę oddającą krew i osocze. Ponadto dochodzi ulga podatkowa z odliczenia podatku. Pa.
    Mira.

    Odpowiedz
  • w_w(2008-08-14 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Oddajecie krew dla pieniędzy czy z wyższych pobudek? "Honorowi" dawcy krwi? Czy "finansowi"?

    Odpowiedz
  • A na krew nas zalewa jak widzimy(2008-08-14 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    rządy złodziei. Akcyza na samochody,książki wozów za 500zł ,ustawa o złomowaniu pojazdów,KRUS dla bogatych Pawlaków - to tylko namiastka.
    Oj zalewa krew.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2008-08-14 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    24,70 zł. zwróconego podatku za litr oddanej krwi, chyba sobie jaja robią z taką kwotą odliczeń, a równocześnie olbrzymie uznaniowe zwolnienia lub ulgi podatkowe dla swoich, dla związków wyznaniowych i różnego rodzaju " fundacji ". Pytam więc, dlaczego należy być patriotą takiego pństwa? Patriotyzm to nie jest byt abstrakcyjny i niezależny, patriotyzm to jest moja " krew, praca i poświęcenie się" wzamian za sprawiedliwość i opiekę Państwa.

    Odpowiedz
  • -(2008-08-14 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Patologia!

    Odpowiedz