Polska akcyza nie jest najwyższa w Unii

autor: Łz06.06.2008, 03:00; Aktualizacja: 25.08.2008, 11:59

Trwa ostra dyskusja nad koniecznością obniżenia akcyzy na paliwa w Polsce. Eksperci są przeciwni manipulowaniu cenami za pomocą podatków. Polska ze swoimi stawkami akcyzy na paliwa plasuje się w Unii na średnim poziomie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • bir(2008-06-06 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze by było, żeby rówenież w płacach , plasowała się na średnim poziomie w Unii.

    Odpowiedz
  • Euroaktywek(2008-06-06 09:06) Zgłoś naruszenie 10

    Właśnie jeszcze tego by tylko brakowało,żeby akcyza była najwyższa w Unii a zarobki najniższe:)

    Odpowiedz
  • rania(2008-06-06 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    jestem ciekawa dlaczego nasze płace nie są dostoswane do Uni i dlaczego Unia Europejska nie upomina się o nasze zarobki

    Odpowiedz
  • stef(2008-06-06 10:32) Zgłoś naruszenie 01

    skoro akcyza jest za niksa to trzeba ja podwyzszyc. nie mzoe tak byc. to skandal. akcyza po prostu jest za niska. takie sa fakty.

    Odpowiedz
  • PO WAS okłamuje-oto dowód(2008-06-06 11:21) Zgłoś naruszenie 10

    Pisałem już,że to Donaldy zarabiają głównie na wzroście cen paliwa a nie Arabowie. Dodam że licząc procenty od wyższych cen wyjściowych surowca przy takiej samej kwocie oprocentowania podatkami ,kwoty końcowe uzyskane są wyższe. Ponieważ u nas narzuty na produkt wyjściowy paliwa to 65% ,znaczy że teza moja jest udowodniona. Gdyby Donaldowi faktycznie zależałe na ustabilizowaniu cen dla dobra ludzi to zrezygnował by z różnicy kwot wynikłej z kwoty akcyzy przed i po wzroście ceny surowca wyjściowego.

    Odpowiedz
  • sam(2008-06-06 11:45) Zgłoś naruszenie 10

    JEŻELI CENA PALIWA BEZ PODATKÓW WYNOSI PRZECIĘTNIE - 1,60 ZŁ

    TO JA BARDZO PRZEPRASZAM, ALE CO JAK NIE PODATKI - MA WPŁYW NA CENĘ PALIW NA STACJI.
    cI LUDZIE Z MINISTERSTWA ALBO SĄ IDIOTAMI ALBO PRÓBUJĄ Z NAS ROBIĆ iDIOTÓW. !!!

    Dlaczego w Wenezuleli cena litra benzyny wynosi w przeliczeniu 60 groszy, a w Indiach które nie mają własnych zasobów ropy 90 groszy ??

    Odpowiedz jest prosta - urzymujemy przez podatki tysiące , setki tysięcy urzędników, nie wiadomo po co komu potrzebnych, reszta ginie w czeluściach socjalistycznej Polski Ludowej.

    Niebawem cena benzyny osiągnie 6 zł. i wkrótce również okaże się ze dla nich to bedzie za mało.
    Jak Łatwo zaobserwować Socjalizm potrafi przeżreć wszystko.

    Odpowiedz
  • ...(2008-06-06 13:21) Zgłoś naruszenie 10

    MF ciągle tylko porównuje Polskę do Unii a dlaczego nie do CHRL.

    Pieprzenie że Polskę nie stać na obniżenie cen paliwa jest kłamstwem - na obniżkach skorzystalibyśmy wszyscy - szczegolnie gospodarka.
    Czy ktoś mnie pyta czy stać mnie na tak wysokie ceny paliw ??

    Nie - wiec mam w dupie czy Polske stać na niskie ceny benzyny !!

    Tu sie nie da normanie życ w tym SOCJALIZMIE cen regulowanych !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A GDZIE 3-CIA TABELKA Z DOCHODAMI N 1-OBYWATELA W TYCH KRAJACH(2008-06-06 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    SUPER "OBIEKTYWNIE" JAK ZAWSZE

    Odpowiedz
  • strzały w najuboższych(2008-06-06 14:31) Zgłoś naruszenie 10

    Ja podam ważniejsze oficjlnie średnie pensje
    Niemcy - 3190 EUR x kurs 3.3890zł = 10.810,91zł/nz 1 m-c, przy AKCYZIE NA LPG OK. 30% MNIEJSZEJ OD POLSKI,
    W skrócie mamy prawie najniższy dochód i prawie najwyższą akcyzę na popularne paliwo LPG - 4-te niejsce w grupie najdroższych krajów

    Odpowiedz
  • obywatel(2008-06-06 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    ...no to podwyższyć i już!!!!....skoro akcyza jest za mała..a czemu nikt nie pisze,że nasze zarobki są 10x niższe niż w Unii...

    Odpowiedz
  • POber(2008-06-06 15:39) Zgłoś naruszenie 10

    Porównać naszą jałmuznę a zarobki w UE
    Ile litrów benzyny można kupić za ich miesięczną wypłatę a ile za nasza?
    Zenada !!!

    Odpowiedz
  • ziutek z USA(2008-06-06 15:42) Zgłoś naruszenie 20

    Niskie podatki na benzynę w USA doprowadziły do tego, że nikt nie dbał o to ile pali jego samochód. Każda gosposia domowa jeździła na zakupy 8 cylindrowym SUV. Teraz ceny wzrosły i ludzie zaczynają myśleć. Wg mnie w Polsce raczej powinno się zmniejszyć inne podatki niż te na beznzynę. Lepiej dostać więcej kasy na rękę i samemu zdecydować czy wydać na paliwo czy może kupić coś innego i do sklepu pójść na piechotę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • A my "walczymy"z inflacja podwyzszajac cene brutto(2008-06-06 16:17) Zgłoś naruszenie 10

    Inflacja napoedza sie głównie realna cena energi czyli paliw, ciepła, pradu, gazu itp. dla tego w USA 1 Litr benzyny w "kryzysie" kosztuje brutto ok. 2zł.

    Co bedzie ztych podwyzek?
    Stopy procentowe ok. 10%, krach kredytów nieruchomości , firm itp.

    Odpowiedz
  • team(2008-06-06 17:58) Zgłoś naruszenie 10

    do ziutek.

    Wysoka cena benzyny to także wysokie ceny towarów. Tych rzeczy nie da się oddzielic. W konsekwencji - zawsze skutek jest taki ze przecietny Kowalski nawet jezeli cale zycie jezdził rowerem, może sobie na znacznie mniej pozwolic mając jakąś tam ilosc pieniędzy przy wysokich cenach paliw niz przy niskich. Cena benzyny w Polsce jest przykładem zwykłego okradania obywateli.

    Odpowiedz
  • Fan LPG(2008-06-06 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    No i mamy większą akcyzę na LPG niż w bogatych Niemczech, a od stycznia 2009 będziemy mieli jeszcze większą bo Donek i Sp-ka chcą nas wydoić na dodatkowe 700 mln. Słoneczko Kaszub czuj się, że zostaniesz preziem tego kraju za 2 lata.

    Odpowiedz
  • mlody Dublin(2008-06-09 01:03) Zgłoś naruszenie 10

    Mamy dużo wyższa stawke: po pierwsze niech doliczą oplatę paliwowa i wyjdzie 1650 i podzielą przez obecny kurs euro wyjdzie całkiem sporo więcej niz 419, co wiecej mamy całkiem wysoki VAT co przekłada sie na wyzszy podatek, najuczciwsze bedzie wiec policzenie wszytskich podatków zawartych w litrze paliwa i mi wychodzi po obecnym kursie euro ponad 710 euro na 1000 litrów a to jest jedna z wyzszych stawek!!!

    Odpowiedz
  • fan PO(2008-06-14 12:28) Zgłoś naruszenie 10

    Akcyza na LPG ma być jak w Danii! A może panie Tusk łaskawie zarobki też wyrównamy do duńskich? Tam zarobki należą do najwyższych w UE to i jest z czego płacić wysokie podatki.

    Odpowiedz
  • Realista(2008-08-27 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tak trzymać -nie pozwolić pasożytom manipulującym statystyką wpychać łapy po następne pieniądze Kowalskiego."Wycieczki"pod adresem administrujących partii czy ich ELYT jest bez sensu,jak długo system państwowy funkcjonuje na zasadzie azjatycko-sowieckiej filozofii.To jest źródło naszej cywilizacyjnej "mizery".Prof.Kulesza kidyś zakwilił radośnie że "...obudziliśmy się w nowym kraju..." nie dodał przewrotnie - z ręką w nocniku.

    Odpowiedz