Ochrona praw podatnika w Polsce i Unii Europejskiej

02.06.2008, 03:00

Prawa podatnika są chronione na różnych poziomach. Zarówno na szczeblach krajowych poszczególnych państw, jak i w ramach Unii Europejskiej. Prawa i obowiązki podatników są formułowane w różny sposób. Czasem zawarte są w obowiązujących przepisach. Przykładem może być Polska, gdzie główne prawa i obowiązki podatkowe znajdują się w Ordynacji podatkowej. Czasem prawa podatnika znajdują się specjalnych kodeksach, zwanych kartami podatnika. Takie karty występują np. w Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Robi(2008-06-05 10:02) Zgłoś naruszenie 10

    Jakie prawa o czym tu wogóle mówimy?!?! Fiskus najpierw zabierze-zniszczy-doprowadzi do upadku, a potem sie człowieku sądź o swoje, jak wogóle będzie Cie jeszcze na to stać. Cała ta ordynacja podatkowa jest tyle warta co.......... Niekończące sie pasmo absurdalnych przepisów i dowolność ich stosowania przez nadludzi-nietykalnych urzędników skarbowych, to prawdziwy obraz fiskusa. Cesarzowi trzeba oddać co cesarskie, ale ludzie to nie paragrafy, słupki i procenty tylko żywe organizmy!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane