Czy zagraniczne usługi doradztwa są opodatkowane u źródła

autor: Mgm26.03.2009, 14:45; Aktualizacja: 26.03.2009, 14:51

W praktyce często zdarza się, że w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą polskie spółki korzystają z usług doradczych świadczonych przez zagranicznych usługodawców. Usługi te mogą dotyczyć np. przekazania informacji technicznych, przygotowania niezbędnej do transakcji dokumentacji czy też pomocy przy negocjacjach z kontrahentami. Jak właściwie opodatkować takie usługi?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • undisclosed(2009-11-03 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Lovelas chyba nie wie... :-(

    Odpowiedz
  • ika(2009-04-22 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    A art. 21 ust. 2a ustawy?

    Podatek
    z tytułu świadczeń: doradczych, księgowych, badania rynku, usług prawnych, usług reklamowych, zarządzania i kontroli, przetwarzania danych, usług rekrutacji pracowników i pozyskiwania personelu, gwarancji i poręczeń oraz świadczeń o podobnym charakterze
    - ustala się w wysokości 20% przychodów...

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane