Urzędy na bieżąco wydają potwierdzenie zapłaty akcyzy

26.03.2009, 03:00; Aktualizacja: 26.03.2009, 17:58

Urzędy celne bez kłopotów wydają zaświadczenia o zapłaconej akcyzie od samochodów. Dokumenty te są potrzebne do zarejestrowania auta na terenie Polski.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • Pozostało Ci 865 znaków(2009-03-26 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Szkoda, że autor artykułu nie postarał się o opinię IC w Warszawie, pod którą podlega 90% spraw dotyczących akcyzy od nowych samochodów.

    Odpowiedz
  • m(2009-03-26 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    a co w z urzędami w Warszawie, Poznaniu i innych miastach gdzie siedziby maja tzw. przedstawiciele generalni producentów pojazdów. tam na pewno zaświadczenie nie są wydawane na bieżąco, a dokument potwierdzajacy zapłatę akcyzy jest konieczny aby zarejestrować nowe auto sprowadzone z Unii Europejskiej.

    Odpowiedz
  • PO wymuszenie haraczu ! RK(2009-03-26 09:20) Zgłoś naruszenie 20

    Wydadza akcyze ,tylko po wymuszonym haraczu.Mnie urzad celny w Kielcach zmusza do zaplaty haraczu,bo na sile nalicza oplate od swojej wyceny,a nie bierze wogole pod uwage dokumentow kupna,a to jest oficjalny bandytyzm.Tu komentarza nie trzeba.Oczywiscie bandycki rzad dal wytyczne aby w ten bandycki sposob postepowali i tak postepuja wymuszajac haracze.Taka obluda.Dla mnie po wymuszaniu takiego haraczu urzad celny bedzie na cale zycie najochydnieszym urzedem,a obecny rzad bedzie najobrzydliwszym antypolskim rzadem glupcow.

    Odpowiedz
  • Mirek(2009-03-26 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuje w centrali importera samochodów, na dzień dzisiejszy mamy w Urzedzie Celnym ponad 2000 wniosków do potwierdzenia a samochody są gotowe do sprzedaży w salonach dealerskich, wnioski złożone zostały miesiąc temu. No additional comments.
    Mirek

    Odpowiedz
  • Celowe niszczenie podatnikow indywidualnych(2009-03-26 13:44) Zgłoś naruszenie 00

    Tak tylko ze rzad i urzedy celne nie robia zadnych klopotow dla dilerow,jedynie jest zemsta na indywidualnych podatnikow,ktorych celowo sie niszczy bo dilerzy daja w lapy rzadzacym aby takie prawa dawali celnikom,a ci bezposrednio rozprawiaja sie z podatnikami i cel juz osiagaja bo urzedy pustoszeja od prywatnych,taki byl cel niszczenia.Tylko najgorsze,ze coraz wiecej urzednikow niszczacych podatnikow prywatnych,indywidualnych i jeszcze zadaja podwyzek,a ja zwolnilabym wszystkich.Celowo prowadza sprawy dlugo,wiele miesiecy(mimo,ze to mozna zalatwic w pare minut) po to by takze czasem zniszczyc podatnika dodatkow spadkiem wartosci pojazdu.To wszystko jest zaplanowane i prikaz niszczenia podatnikow.Conajmniej 3/4 urzednikow jest niepotrzebne i powinno sie zwolnic za to dranstwo,ktore czynia.Tak wyglada cala Polska administracja.

    Odpowiedz
  • Granda(2009-03-27 22:07) Zgłoś naruszenie 00

    Od miesiąca czekam na Odbiór Nissana Qashqai. Nie mogę go odebrać ze względu na te potwierdzenia. Albo kłamie mój dealer, albo ten artykoł. Co ciekawe w innych krajach rządy ułatwiają zakup nowych ekologicznych samochodów a u nas wprowadza się dodatkowe potwierdzenia. Poza tym samochodu bez teo papierka nie da się zarejestrować nawet na dowód tymczasowy, i odebrać stały dowód po przedstawieniu tego Papierka z UC. To po co jest w ogóle ten tymczasowy dowód przy nowych samochodach?

    Odpowiedz
  • henryk37(2009-03-29 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem w podobnej sytuacji jak poz.6. Dlaczego nie piszecie o Urzedzie Celnym w Warszawie ?.

    Odpowiedz
  • huberto(2009-03-30 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    proszę o sprawdzenie i napisanie do kiedy zaległości wydawaniu zaświadczeń w Urzędzie Celnym w Warszawie będą zrealizowane.

    Odpowiedz
  • Jaco520(2009-04-07 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ja również czekam na ten śmieszny papierek i tak sobię muślę , że ten kto to wymyślił powinien już stać w urzędzie zatrudnienia i czekać na etat zamiatacza tychże papierków

    Odpowiedz
  • JB12(2009-04-08 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem w tej samej sytuacji. Nie mogę odebrać nowego samochodu, chociaż w wydziale komunikacji honorują adnoatację na fakturze. Ale dealer nie może tego zrobić, bo w świetle tej chorej ustawy (ustanawianie takich głupich ustaw powinno być sćigane z urzędu) zostanie ukarany przez urząd skarbowy. Tak więc czekam na ******** papierek od JO urzędu celnego. Mam pytanie, po co jesteśmy w Unii, jeśli takie cuda się dzieją? Ja nie mogę zapłacić za zamówione auto, a dealer nie może wziąć pieniędzy i zapłacić na wszelkich podatków, z których utrzymują się m. in. twórcy takich knotów. Idiotyzm do kwadratu.
    Proponuję wprowadzić również w sklepach, że towar można odebrać po udowodnieniu (zaświadczenie z urzędu skarbowego), że sklep zapłacił podatek VAT.

    Odpowiedz
  • MD(2009-04-18 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś tu niestety mija się z prawdą. Kupiłam (bo już przelałam pieniądze) Kia Cee"d i nie mogę go zarejestrować, bo nie mam papierka, że akcyza została zapłacona (dealer napisał mi to nawet na fakturze, ale Wydział Komunikacji w Lublinie ma to gdzieś). Centralny dystrybutor ponoć nie może wyrwać zaświadczenia z Urzędu Celnego w Warszawie. Jest to po prostu szczyt żeby urzędnicy wymagali czegoś co jest niewykonalne.

    Odpowiedz
  • synonim(2009-04-27 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    Witam
    Ja również kupiłem nowy samochód zapłaciłem za niego i dzisiaj mijają 2 miesiące od kupna i co z tego skoro nie mogę jeździć i cieszyć się nowym samochodem ponieważ jakiś idiota z ministerstwa się nudził i w trakcie załamania gospodarczego zamiast sytuację poprawić to poszedł w drugą stronę i wprowadził jakieś durne zaświadczenie o akcyzie na osobnym papierku jest to chyba człowiek komuny bo wtedy na wszystko musiały być osobne papierki gratuluję idiocie idiotyzmu na potegę.

    Odpowiedz
  • ADe(2009-04-27 09:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ja czekam na to potwierdzenie już ponad tydzień, to jakaś paranoja.

    Odpowiedz
  • DP0150(2009-05-18 20:12) Zgłoś naruszenie 10

    Mojego forda mogę sobie oglądać przez siatkę u delar'a. Kasa przelana na konto, a samochodu nie mogę dostać, bo czekamy na akcyzę od 7 maja 2009. Ten JewroSujuz to wielki syf.

    Odpowiedz
  • gość(2009-10-22 17:21) Zgłoś naruszenie 00

    Może mi ktoś powiedzieć czy do opłaty akcyzy jest potrzebnetłumaczeniie