statystyki

KIS: Sprzedaż internetowych zbroi i tarcz jest opodatkowana VAT

autor: Patrycja Dudek16.11.2020, 07:49; Aktualizacja: 16.11.2020, 07:50
Dyrektor KIS uznał więc, że otrzymana przez podatnika kwota jest wynagrodzeniem za sprzedaż prawa do zakupu wirtualnego przedmiotu, wybranego losowo przez komputerowy algorytm.

Dyrektor KIS uznał więc, że otrzymana przez podatnika kwota jest wynagrodzeniem za sprzedaż prawa do zakupu wirtualnego przedmiotu, wybranego losowo przez komputerowy algorytm.źródło: ShutterStock

Nawet jeżeli nabywca poznaje wirtualny przedmiot dopiero po losowaniu za pomocą komputerowego algorytmu, to i tak transakcja realnie się odbywa i jest opodatkowana – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Spytał o to podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, który sprzedaje na stronach internetowych wirtualne przedmioty wykorzystywane w grach komputerowych. Chodzi o broń, apteczki pozwalające na odzyskanie siły w grze, tzw. skiny zmieniające ubiór wirtualnej postaci lub kolorystykę uzbrojenia, cyfrowy klucz do gier itp.

Podatnik wyjaśnił, że sprzedaż odbywa się za pomocą tzw. lootboxów. Polega to na tym, że w zamian za określoną kwotę pieniędzy kupujący nabywa prawo do zakupu przedmiotu. Nie wie jednak, który konkretnie nabędzie, bo losuje go dla niego komputerowy algorytm. Podatnik poinformował, że nabywcy tych przedmiotów płacą mu za pośrednictwem SMS Premium, kartą płatniczą lub walutami wirtualnymi.


Pozostało 75% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane