statystyki

Zamówienia, którego nie było, nie można korygować na bieżąco

autor: Patrycja Dudek16.11.2020, 07:35; Aktualizacja: 16.11.2020, 07:35
Dyrektor KIS podkreślił, że przyczyną korekty jest zdarzenie o charakterze pierwotnym, czyli takie, które zaistniało już w momencie nieprawidłowego rozpoznawania przychodu należnego. W konsekwencji korekta przychodów powinna mieć miejsce w okresie, w którym powstał korygowany przychód – stwierdził.

Dyrektor KIS podkreślił, że przyczyną korekty jest zdarzenie o charakterze pierwotnym, czyli takie, które zaistniało już w momencie nieprawidłowego rozpoznawania przychodu należnego. W konsekwencji korekta przychodów powinna mieć miejsce w okresie, w którym powstał korygowany przychód – stwierdził.źródło: ShutterStock

Jeżeli nie doszło do realizacji dostaw, bo zamówienie okazało się sfałszowane, to zafakturowane przychody należy skorygować wstecz – stwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Z pytaniem w tej sprawie zwróciła się firma, która znalazła się w osobliwej sytuacji. Wyprodukowała stojaki stalowe pod sery dla spółdzielni mleczarskiej, ale potem okazało się, że zamówienie zostało sfałszowane. Sfabrykował je jej własny pracownik.

Gdy więc firma wystawiła faktury na spółdzielnię mleczarską, nie doczekała się ani zapłaty, ani odbioru zamówienia (stojaki czekały wciąż na firmowym placu). O sfałszowaniu zamówienia dowiedziała się dopiero, gdy poprosiła ją o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Spółdzielnia poinformowała, że owszem, zamówiła stojaki pod sery, ale w całkiem innej firmie.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane