statystyki

Instalacja kasy online po terminie pozbawia ulgi na jej zakup

autor: Agnieszka Pokojska12.10.2020, 08:05; Aktualizacja: 12.10.2020, 08:05
Pierwotnie przepisy przewidywały terminy o pół roku wcześniejsze, ale w związku z pandemią koronawirusa zostały one przesunięte rozporządzeniem z 10 czerwca 2020 r.

Pierwotnie przepisy przewidywały terminy o pół roku wcześniejsze, ale w związku z pandemią koronawirusa zostały one przesunięte rozporządzeniem z 10 czerwca 2020 r.źródło: ShutterStock

Kto zacznie ewidencjonować sprzedaż za pomocą kas online po terminie wskazanym w ustawie, ten nie skorzysta z ulgi przysługującej na wymianę tych urządzeń – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

To ważna informacja dla placówek gastronomicznych, hoteli, pensjonatów, a także sprzedawców węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych. Będą oni bowiem musieli zacząć stosować kasy online najpóźniej od 1 stycznia 2021 r.

Z kolei prawnicy, lekarze, fryzjerzy i kosmetyczki mają na to czas do 1 lipca 2021 r.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Kamil(2020-10-15 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jak trzeba to trzeba, ja już teraz mam u siebie kasę online Elzab, jest mała, prosta w obsłudze i łatwo wymienia się w niej papier. W warsztacie sprawdza się bardzo dobrze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane