statystyki

Będzie jeden urząd dla największych podatników

autor: Agnieszka Pokojska07.10.2020, 07:31; Aktualizacja: 07.10.2020, 07:32
Obsługą funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, a także oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych zajmie się Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.

Obsługą funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, a także oddziałów i przedstawicielstw przedsiębiorców zagranicznych zajmie się Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie.źródło: ShutterStock

Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie skoncentruje się na obsłudze podatkowych grup kapitałowych i podatników o przychodach powyżej 50 mln euro. Każdy z nich dostanie swojego opiekuna.

Podobny pomysł pojawił się już w 2015 r., ale ostatecznie nie został wtedy wdrożony. Teraz Ministerstwo Finansów wraca do niego. Nowa koncepcja obsługi największych podatników ma funkcjonować już od 2021 r.

Nowa struktura

Obecnie dużych podatników obsługuje 20 właściwych miejscowo, wyspecjalizowanych urzędów skarbowych, funkcjonujących we wszystkich województwach.

– Od przyszłego roku jeden z nich, tj. Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, będzie obsługiwał: wszystkie grupy kapitałowe, banki (poza spółdzielczymi), zakłady ubezpieczeń, spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych i na NewConnect oraz podatników osiągających co najmniej 50 mln euro przychodów – informuje Artur Gostomski, dyrektor departamentu kluczowych podatników w Ministerstwie Finansów.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane