statystyki

Bank i jego rada są ze sobą powiązani

autor: Mariusz Szulc13.08.2020, 16:00
podatki, pieniądze

Za nieistotne uznał to, że każda z tych osób nie ma co najmniej 25 proc. głosów w organie kontrolnym lub stanowiącym banku. Ważne – stwierdził – że posiadają one „faktyczną zdolność do wpływania na podejmowanie przez tę instytucję kluczowych decyzji gospodarczych” (art. 11a ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT).źródło: ShutterStock

Osoby zasiadające w radzie nadzorczej banku spółdzielczego oraz ich małżonkowie, krewni i powinowaci do drugiego stopnia są podmiotami powiązanymi dla tej instytucji – wyjaśnił dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

Za nieistotne uznał to, że każda z tych osób nie ma co najmniej 25 proc. głosów w organie kontrolnym lub stanowiącym banku. Ważne – stwierdził – że posiadają one „faktyczną zdolność do wpływania na podejmowanie przez tę instytucję kluczowych decyzji gospodarczych” (art. 11a ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT).

Chodziło o bank z 12-osobową radą nadzorczą, która pełni nadzór i kontrolę nad szeroko rozumianą działalnością banku, odpowiada za powoływanie i odwoływanie w tajnym głosowaniu członków zarządu itd.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Polecane